ne 9.2.2020 |

Z Portugalska vezeme nadějný výsledek

Po vyrovnaném průběhu nakonec vezeme z Madeiry tříbrankové manko, které určitě je v našich silách za týden smazat. Hrát je tedy o co a společně se můžeme těšit na odvetu v neděli 16.2.2020

Na začátku utkání padaly branky na obou stranách hodně pomalu. Na naší straně si hned připsal řadu zákroků Nemo v brance a na druhé straně jsme zase nemohli najít recept na obranu soupeře. Začali jsme s vysunutou obranou, když vepředu operovali Solák a Nantl. A záhy bylo poznat proč to tak je. Když se totiž ke střele dostaly spojky soupeře, byl z toho vždy gól. Zejména Pedroso, který operoval na pravé straně, svými dělovkami přesně trefoval naši branku.

S postupujícím časem si domácí vypracovali malý náskok. Ve dvacáté minutě jsme za stavu 10:7 pro domácí začali hrát 7 – 6 a dařilo se nám vypracovat řadu šancí. Bohužel s jejich proměňováním to bylo horší, ale přesto jsme zastavili narůstání náskoku týmu domácích. Na přestávku odešly týmy za stavu 15:13.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, v jakém ten první skončil. Hry byla vyrovnaná, na palubovce se odehrával boj o každý míč. Nám se pomalu ale jistě dařilo stahovat náskok domácích. Stálo to hodně sil, ale bojovnost našich hráčů nesla své ovoce. Ve 46. minutě srovnával Monczka na 21:21. Vzápětí domácí znovu skórovali a těsně na to obdržel Solák třetí dvojku za souboj na brankovišti a dostal tak červenou kartu. Domácí nám v následující pasáži znovu utekli na čtyřbrankový rozdíl. Ve 49. minutě totiž Silva zvyšoval na 25:21. To ale zdaleka nebyl konec. Naši znovu začali stahovat, byť se jim pořád příliš nevedlo v koncovce. V 58. minutě jsme se dostali na minus dvě branky když Nedoma zužitkoval pěknou Chudobovu přihrávku do křídla. Dvacet vteřin před koncem Nemo chytil domácím ránu ze spojky a my šli do útoku. Monczka hledal na pivotu Nantla, ten ale těžkou přihrávku nezpracoval a domácí, i přesto že jejich protiútok zaváněl průrazem, stanovili konečný výsledek na 30:27.

Věřme, že nás nebude ta branka mrzet a v odvetě si vybojujeme postup de čtvrtfinále Challenge Cupu. Rozdíl tří branek a poměrně dost vstřelených gólů nám dávají do odvety slušné naděje.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: Portugalci jsou zkušený mančaft, uhrávali si to rozvahou, zkušenostmi, kdežto my jsme museli makat, lítali po hřišti a bojovat. Ty zahozené šance nemrzí tolik, byť tam byly z pivota nějaké tutovky. Spíš mrzí nedodržené taktické věci v obraně. Na to jsme se připravovali, ale nevyvarovali jsme se hrubek, které domácí trestali. Byla tam pasáž, kdy jsme dokázali srovnat na 21:21. Tady jsem věřil, že to překlopíme na naši stranu. Byli jsme v laufu. Jenže přišly další chyby v obraně Poslední gól jsme dostali asi pět sekund před koncem. Ten mě štve. Chvíli předtím jsme nedali, mohli jsme se dostat na gól, takhle je to o tři. Ale hratelné to je, to určitě.“