Reprezentace
ne 10.12.2006 | Ivo Dudek

Závěr turnaje se dorostencům nevydařil

Posledními dvěma zápasy byl zakončen další ročník mezinárodního turnaje dorostenců Veletržní pohár, když proti sobě nastoupily celky Slovenska a Slovinska a ve druhém utkání naše reprezentace proti týmu Polska.

Slovinsko ani ve svém posledním utkání nenašlo přemožitele a po desetibrankové výhře nad Slovenskem a plném bodovém zisku se stalo celkovým vítězem turnaje.

Slovensko - Slovinsko 28:38 (15:21)

Naši hráči tak s Polskem bojovali o umístění na druhé příčce, když před posledním zápasem turnaje měli stejný bodový zisk jako Slovensko, které již závěrečné utkání mělo za sebou, tedy 2body.

V našem týmu již nebyli k dispozici brankář Mrkva, který odjel plnit své klubové povinnosti a chyběli nám i ranění hráči Chýlek a Mráz. Do utkání jsme vstoupili dobře a vedli až do 15.minuty prvního poločasu. Pak však přišel střelecký výpadek našeho týmu, kdy se s výjimkou Vyjídáka nedokázali prosadit naše spojky. Tento výpadek dostal do hry opět Polsko a to dokonale otočilo vývoj utkání na poločasových 10:17, když jsme poslední 10minutovku prohráli 1:9.

Ve druhém poločase se nám podařilo vývoj utkání opět srovnat, když bylo ve 12.minutě skóre 21:21. Měli jsme i možnost dostat se zpět do vedení, ale v tom momentě Kotrč bohužel neproměnil rychlý útok a ani naše další dvě střelecké příležitosti nebyly úspěšné. V zápětí jsme naopak dvakrát inkasovali a na konci už našemu výběru chyběly síly.

"Doplatili jsme opět na nízké procento úspěšnosti střelby spojek a neproměňování vyložených šancí. Dobře nám naopak zachytali oba brankáři, Bavlnka a Lefan," komentoval střetnutí vedoucí našeho týmu Zdeněk Mičke.

Česko - Polsko 24:30 (10:17)

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen náš Tomáš Mrkva. Nejlepším střelcem byl slovenský reprezentant Patrik Hruščák a nejlepším hráčem se stal slovinský pivot Matic Vrečar.