Extraliga
út 29.4.2008 | Ivo Dudek

Zítra se rozhodne o našem soupeři ve finále

Dramatická semifinálová série mezi nejlepším týmem základní části Zubřím a loňským bronzovým medailistou Lovosicemi si svoje rozuzlení schovala až na poslední možný zápas. Páté utkání série hostí ve středu v 20:00 hala v Zubří a operativně jej zařadila do svého programu ČT4 sport!

Oběma týmům se podařilo zachovat si neporazitelnost v domácím prostředí a díky tomu je stav série 2:2. Zatímco v Zubří si domácí hráči se svým soupeřem poradili zcela jasně, Lovosice doma moravský celek pokaždé porazily o jednu branku. Především v celkově druhém zápase mělo Zubří hodně blízko k potřebné výhře na cizím hřišti. Dlouhou dobu vedlo, aby nakonec domácí skóre utkání otočili v posledních deseti minutách.

Lovosice vědí, že cestou k možnému úspěchu na soupeřově palubovce je co nejdéle držet se Zubřím krok. Ve čtvrtém zápase se to severočechům dařilo do 15.minuty, katastrofální úspěšnost střelby (25%) ale v dalších minutách poskytla potřebný náskok domácím. Pokud chtějí Lovosice v pátém zápase uspět, musí všichni její hráči podat nadstandardní výkon, Zubří je v zápase jasným favoritem a jeho vyřazení by bylo obrovským překvapením. Jen vynikajícím výkonem totiž mohou čelit dobře hrajícímu týmu Zubří, které dopředu požene přeplněná hala.

Představitelům Českého svazu házené se podařilo přiblížit rozhodující chvíle této semifinálové série všem příznivcům extraligové házené. Česká televize totiž oproti plánu nakonec zařadila rozhodující páté utkání do programu svého sportovního kanálu ČT4 a vy jej tedy můžete vidět v přímém přenosu od 20hodin.

5.utkání SF ZUBŘÍ – LOVOSICE středa 30. dubna 20hodin PP ČT4 Horáček-Novotný, delegát Přerovský

Výsledky dosavadních zápasů série (stav 2:2)

4.utkání: Lovosice –Zubří 27:26 (16:14)
3.utkání: Zubří - Lovosice 32:23 (15:8)
2.utkání: Lovosice – Zubří 30:29 (15:14)
1.utkání: Zubří - Lovosice 33:18 (16:11)