st 3.5.2006 | Hansel Radim

Zlatý hattrick HCB Karviná

Ve třetím utkání finálové série zvítězili hráči HCB Karviná na palubovce Zubří 28:21 a získali již třetí totul v řadě. Suverén české házenkářské scény prošel celou sezonou s jedinou porážkou a na podzim se tak opět zapojí do bojů v Lize mistrů.

Zubří před prvním domácím zápasem sice slibovalo, že se pokusí favorita zaskočit, ovšem záhy bylo jasné, že rychlý konec série mohou odvrátit jenom jejich spojky. Karviná se totiž před vlastním brankovištěm znovu opevnila obranným systémem 0-6 a soupeře prakticky odkázala pouze na střelbu ze střední vzdálenosti, která však nebyla až tolik efektivní.

A když se k tomu přidala skutečnost, že na druhé straně obrana Zubří nepracovala v určitých momentech tak, jak by měla, záhy se začalo ukazovat, ža ani tentokrát Valaši na Karvinou stačit nebudou. Nicméně rozhodující náskok si hosté začali vytvářet až v druhé části prvního poločasu, kdy svému soupeři odskočila až na rozdíl pěti gólů.

S postupem času se pak náskok Karviné zvyšoval a to především zásluhou vynikajícího gólmana Putery. Ten odchytal v dresu Karviné poslední zápas před svým odchodem do německého Wilhelmshavenu a svou derniéru v závěru proměnil téměř v exhibici.

Deset minut před koncem tak začali karvinští fanoušci v hledišti oslavovat třetí mistrovský titul svých barev v řadě.

"Bylo pro mě nemilým překvapením, že Karviná měla ve finále větší motivaci, my jsme se asi už vycukali v semifinále s Duklou. Klíčový rozdíl v celé sérii byl na postu gólmana. Zatímco naši brankáři dneska zlikvidovali deset střel, Putera pětadvacet. Ale úspěch soupeře je zcela zasloužený," přiznal sportovně trenér poražených Ivan Hargaš.

Naproti tomu z karvinského kouče Jiřího Kekrta čišela po utkání spokojenost. "Mužstvo, které nemá možnost hrát evropské poháry, je v nevýhodě. Zubří nemá tolik zkušeností jako my. Nechtěli jsme sérii zbytečně natahovat a jsme rádi, že se nám to dnes podařilo ukončit," řekl Kekrt.

3. zápas

Sestava HCB: Marjanovič, Putera - Bednařík 2, Kichner, Horák 3, Kuzo 6, Heinz 2, Indjič, Zdráhala 2, Sobol 7/2, Brůna 4, Mrózek 1, Kubis 1, Korňan.

Sestava HC Zubří: Luňák, Krupa, Malina - Plšek 5, Kulišťák 7, Pavlík 3, Pernica, Titkov 2/2, Randýsek 3, Spuchlák, Hrstka, Hrachovec, Bednář, Mičola 1.

Trestné minuty: 6:16(Korňan 6, Horák 2, Kuzo 2, Indjič 2, Heinz 2, Brůna 2 - Pernica 4, Randýsek 2) ČK: Korňan za 3 vyloučení , 7 m hody: 2/2 - 3/2 (neproměnili: Sobol 1), Diváci: 1500, Rozhodčí: Skružný, Novák.

Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5, 4:6, 5:9, 8:9, 8:11, 9:15, 10:16, 11:18, 12:19, 14:20, 15:21, 17:21, 18:24, 20:25, 20:28, 21:28.