ne 10.3.2024 | Redakce

​Na závěr ztráta! Karviná doma podlehla Kopřivnici

Karviná v posledním utkání základní části nečekaně prohrála. Doma nestačila na Kopřivnici, která si odvezla všechny body za výhru 30:28.

Házenkáři Kopřivnice se po příchodu trenéra Tomáše Sklenáka hodně zvedli. Favoritem sobotního derby byl však stále Baník, který měl už jisté druhé místo v tabulce.

Domácí do utkání nastoupili bez Petra Mokroše, Adama Ptáčníka a Dominika Soláka, přesto v úvodních minutách diktovali tempo hry. Skóre utkání otevřel Patzel a po jeho další trefě Karviná na konci desáté minuty vedla 6:4.

Baníku se povedlo náskok ještě navýšit, na přelomu 16. a 17. minuty dali domácí díky Živanovovi a Širokému tři rychlé góly a vedli o čtyři branky. Čtyři minuty před odchodem do kabin zvyšoval Patzel na 16:13, Kopřivnici ovšem vyšel závěr první půle a snížila na rozdíl jediného gólu.

Po návratu z kabin se trefili hostující Střelec s Lefanem a Kopřivnice poprvé vedla! Netrvalo to ovšem dlouho a Patzel s Růžou skóre opět překlopili ve prospěch domácího celku.

Karviná vedla ještě osm minut před koncem. Pak hosté odskočili na rozdíl dvou branek, Široký s Patzelem ale dokázali srovnat. Jenže koncovka vyšla lépe týmu z města Tatry. Na 29:28 pro Kopřivnici dával Ošmera a v poslední minutě přidal definitivní pojistku Hanus.
Základní část je u konce, teď odstartuje play-off. Karviná ve čtvrtfinále narazí na Brno.