po 9.9.2002 |

Bratislava odjela s pořádnou nadílkou

V premiérovém utkání si Karviná před domácím publikem hladce poradila s Bratislavou.

Karviná se představila ve svém prvním domácím utkání v letošní sezóně v momentálně asi nejsilnější sestavě. Na hřišti se objevily všechny hvězdy domácího týmu, ale začátek utkání tomu moc nenasvědčoval.

Bratislava vedla v páté mínutě prvního poločasu 4:1. V hlavách fanoušků se možná honilo proč trenér domácích Ivan Hargaš nesáhne po time outu, ale sami vědí, že ten trenér Karviné v oblibě moc nemá. Domácí házenkáři, o kerých je známo, že se v mnohých utkáních rozjíždějí pomaleji, se začali více koncentrovat na své útoky a skóre se pomalu začalo otáčet. Od páté minuty do konce prvního poločasu vstřelila Bratislava už jen tři branky a naopak domácí rozjeli svůj brankostroj naplno. I zásluhou brankáře Galii,po jehož zákrocích vyráželi karviská křídla spolu s pivotem Juříčkem do rychlých protiútoků, svítilo na světelné tabuli poločasové skóre 17:7 pro Karvinou. A bylo vlastně po dramatičnosti.

Ve druhém poločase pokračovala Karviná v soustředěném výkonu i když už v trochu poklidnějších tempu. Stále si udržovala od Bratislavy patřičný brankový odstup a utkání nakonec dotáhla s přehledem do vítězného konce s konečným výsledkem 33:20, což je přibližně stejný průměrný výsledek Karviné za poslední dvě sezóny HIL ze všech dosavadních odehraných utkání.

Je potěšitelné, že se úderná síla Karviné i v třetím ročníku HIL nezměnila a zůstává stále silná a pro soupeře nebezpečná. Další utkání hraje Karviná opět v domácím prostředí v nedeli 15.9.2002 od 10.30hodin, kdy na své palubovce přivítá nováčka HIL,házenkáře Farmakolu Pešov.

Hargaš (Karviná): Jsem rád, že jsme v tomto utkání uspěli. Vlastně až dnes jsme se představili v nejsilnější sestavě i když o minulém víkendu moc nechybělo a mladíci z našeho dorostu mohli být ve Frýdku-Místku také úspěšní. HILka je pro nás v této fázi přípravou na Ligu mistrů a dále budeme zkoušet všechny hráče týmu i herní varianty, tak ať jsme na tuto soutěž co nejlépe připraveni.

Katušák (Bratislava): Gratuluji Karviné k vítězství. Opět ukazuje kde je její síla a to jsme teprve na začátku soutěže. Věřím, že i naše družstvo půjde herně nahoru. Nemáme tak široký kádr jako Karviná a proto se musely velice rychle v utkání projevit rozdíly, které momentálně mezi oběma družstvy jsou. Karviná je opět silná a těžko se někomu podaří jí porazit. A v domácím prostředí je nyní téměř neporazitelná. My jsme velice rychle vystříleli svůj prach a pak se na nás valil jeden útok Karviné za druhým. I přes to jsme zde uhráli pro nás lichotivý výsledek i když porážka o třináct branek vypadá hrozivě.