pá 11.3.2011 | Ivo Dudek

Dostali jsme se na první místo Zubr Extraligy

V dnešní dohrávce jsme se střetli s Kopřivnicí, která je momentálně na posledním místě tabulky. Nepřipustili jsme nějaké nenadálé překvapení, v utkání jsme potvrdili papírové předpoklady a dostali jsme se na první místo Zubr Extraligy! To je dvě kola před koncem dlouhodobé části potěšující ale nijak rozhodující.

Dohrávka 17. kola, která dnes byla na pořadu dne v Karviné, se nesla tak trochu ve znamení toho, že hraje tým ze špičky tabulky s tím na jejím chvostu. To znamenalo, že výsledek tohoto utkání nebude mít v podstatě žádný vliv pro konečné pořadí Zubr extraligy. Hosté tento zápas mohli v podstatě pojmout jako přípravu na pro ně podstatně důležitější boje v spodní skupině nadstavby. Pokud se totiž chtějí udržet v extralize pro příští rok, musí hodně zabrat.

A pro nás mělo utkání snad jen jeden důležitý faktor - mohli jsme se v případě vítězství dostat zase do čela soutěže. A tak se taky po bezproblémovém průběhu stalo. Jen začátek byl vyrovnaný a dost rozpačitý. Branky padaly zřídka, ta první až v 4. minutě do sítě hostů. Ti stačili držet krok do jedenácté minuty, kdy svítil na světelné tabuli stav 3:3. To bylo naposledy, kdy byl vyrovnaný stav. Poté jsme totiž šňůrou 3 branek utekli soupeři na 6:3 a náskok pak pomalu narůstal až do konce utkání.
Celý zápas dnes chytal Kuba Lefan, a je třeba říct, že velmi dobře. Z hráčů v poli se dařilo mladému Michalovi Balwasovi, který se stal nejlepším střelcem utkání se šesti brankami.

Potěšující pro nás je jistě fakt, že se po delší době trefili ze hry Radek Sliwka a také Roman Požárek. Oba se totiž vracejí po delším zranění a to je jen dobře. S blížícím se finále soutěže, bude třeba mít kádr kvalitní a široký - čeká nás totiž těžká cesta za obhajobou titulu!