po 5.4.2010 | Ivo Dudek

Dukla doma podruhé už nezaváhala

Po vyrovnaném prvním poločase dokázala Dukla v druhé půli zejména zlepšenou hrou obrany, zvýšeným nasazením a výborným výkonem Petržaly v brance odvrátit nebezpečí vyřazení a série se tak vrací k nám, do Karviné. Všechny vás tak zveme ve čtvrtek v 18:00 hodin do naší haly, kde budeme chtít stvrdit postup do finále Zubr Extraligy.

První poločas se odehrával v podobném duchu jako v předchozích utkáních. Byl velmi vyrovnaný a s jeho blížícím se koncem jsme získávali mírně navrch. Rozdíl byl až v jeho koncovce. Zatímco co v předešlých utkáních jsme koncovky prvních poločasů zvládli výborně a položili jsme tak vždy základ k pozdějšímu vítězství, tentokrát Dukla tuto hrozbu odvrátila a dvěma brankami v posledních minutách srovnala stav na poločasových 12:12.

S nástupem do druhého poločasu se začínalo odznova. Prvních pět minut se pokračovalo stejně jako v poločase prvním - my jsme vždy dali branku a Dukla dorovnala. Rozhodující momenty se odehrály mezi pátou a desátou minutou druhé půle. To dali domácí čtyři branky v řadě a nastartovalo je to k výbornému výkonu. Petržala těžil ze zlepšené hry obrany domácích a zavřel branku. Dukla přidala na důrazu a jejím hráčům narostlo sebevědomí. To co zdobilo v prvních dvou utkáních naše hráče, velká bojovnost, nasazení a touha po vítězství se přesunulo k soupeři a my jsme trochu vyklidili pozice.

Určitě ještě nic není ztraceno, pořád máme na své straně výhodu jednoho vyhraného utkání navíc a vše máme vy svých rukou. Stačí ve čtvrtek zopakovat výkon z předešlých klání a rozhodnout sérii doma ve čtvrtek v 18:00. Nechat si tuto šanci utéct by bylo po předešlém průběhu série jistě škoda.

Pavel Pauza (Dukla): Konečně jsme zvládli koncovku první poločasu a nešli jsme do šatny s mankem. Dnes nám fungovala i obrana a tak se to vše projevilo na sebevědomí hráčů. Takže si myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon, stejně jako rozhodčí.
Jozef Hanták (HCB OKD):
35 minut jsme dominovali my, byli jsme lepší. Potom jsme polevili, přestalo se nám dařit zachytávat útoky druhé vlny soupeře. Nebyli jsme důslední v koncovce. Dukla dnes vyhrála zaslouženě, byla preciznější jak v obraně, tak útoku. Série se vrací k nám do Karviné. Uděláme vše pro to, abychom se poučili z dnešních chyb a ve čtvrtek sérii ukončili.