ne 6.10.2013 |

Důležité vítězství s Frýdkem Místkem

Svou dobrou formu posledních kol potvrdil na naší palubovce náš regionální rival z nedalekého Frýdku Místku. Ale my jsme nezůstali nijak pozadu a také prodali svou formu a pohodu z minulých utkání. Takže po dramatickém a pro diváky velmi atraktivním utkání, zůstávají oba body u nás, v Karviné. Dostali jsme se tak na třetí místo tabulky.

Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, jak se ostatně i dalo čekat. Diváci byli určitě velmi zvědaví na to, jak si povede v hostujícím dresu Vojta Petrovský. Náš nejlepší střelec uplynulých sezón, který se před tou letošní vrátil do domovského Frýdku Místku. Hned od začátku se na hrot naší obrany vysunul jeho dlouholetý spoluhráč a kamarád Marek Vančo. Navzájem se po celé utkání střežili a oba tak zaznamenali na své poměry málo přesných tref - dvě.

Střelecké břímě tak na obou stranách leželo na jiných hráčích. U hostů se nejvíce činili Kichner s Dybou a na naší straně pak Chudoba se Slávkem Mlotkem. Po vyrovnané první desetiminutovce se nám podařil malý trhák a po třech brankách v řadě jsme se ujali vedení 8:5. Tento malý náskok jsme pak udržovali až do konce poločasu.

Nástup do toho druhého nám opět vyšel a náš náskok ještě narostl. V 35. minutě navyšoval Radim Chudoba už svou sedmou trefou v utkání na 22:15 a zdálo se, že o vítězi už je rozhodnuto. Nebylo ale tomu tak. Následující nervózní pasáž, plná vyloučení nejdříve na straně hostů a poté na té naší, patřila hostům a na nás přišel útlum. Trenér Michalisko byl nucen prostřídat základní sestavu a náš úzký kádr se negativně projevil. Hosté se po pěti brankách v řady dostali do hry a na dramatickou zápletku bylo zaděláno.

Naštěstí jsme se zase chytili a nedovolili hostům stav srovnat. Nejblíže se dostali v 56. minutě, když dával Dyba 23. branku a rozdíl ve skóre byl pouhou jedinou branku. Koncovka ale pak patřila nám. Rychle jsme kontrovali do konce už jsme hostům nedovolili skórovat ani jednou. Dotáhli jsme tak dramatické utkání plné adrenalinu, zvratů a nervů na obou stranách hřiště i hlediště, do úspěšného konce a uhájili tak letošní neporazitelnost na domácí palubovce.

O výbornou atmosféru se staraly oba tábory příznivců a utkání se přítomným divákům určitě muselo líbit. Vyhrát ale může jen jeden a tak hostující fandové zřejmě odjížděli zklamaní z toho, že si nevezou dva body, které zůstaly u nás.

Další kolo budeme hrát v sobotu 12.10. v Brně a věříme, že konečně přivezeme i nějaké body z venkovního hřiště.

Marek Michalisko, HCB: Připravovali jsme se na Vojtu a měli jsme připravené dvě obrany. Nakonec jsme použili jen jednu, které fungovala. V tom prvním poločase trochu lépe než ve druhém, kde bylo hodně vyloučených na obou stranách. Měli jsme i hluchou pasáž, kde jsme nedali dlouho branku. Je to u šíři kádru. Hra stojí na pár hráčích, kteří si potřebovali odpočinout. Ale závěr jsme zvládli a jsem samozřejmě rád, že máme další dva body. Upozorňoval jsem kluky, že se mají věnovat hře a že se může stát, že bude řada vyloučených a pak je třeba se soustředit pouze na hru a na svůj výkon. Tak aby se nerozptylovali komentováním výroků rozhodčích a nedopadli pak jako Dukla minulý týden ve Frýdku.