ne 5.12.2010 | Ivo Dudek

Dva body ze šlágru kola zůstaly v Karviné

Velice důležité body byly dnes k mání v Karviné. Hráli jsme totiž se Zubřím a to nebývá nikdy jednoduché. A vhledem k tomu, že Lovosice včera vyhrály s Duklou, bylo velmi důležité dnes uspět. Jinak by Lovosice už měly na čele tři body náskok! To jsme nepřipustili a po dobrém výkonu jsme zvítězili o pět branek 29 : 24.

V obou týmech je rozsáhlá marodka a přesto nikdo samozřejmě nechtěl ztratit důležité body. Hosté ve snaze vyztužit obranu dokonce opět nasadili Andreje Titkova, který letos ještě extraligu nehrál.

Hned od začátku bylo jasné, že utkání bude bojovné, vyhecované. Jako vždy se Zubřím. Na palubovce se spíše než pohledné akce konaly souboje o každý míč a nikdo nechtěl pustit soupeře do vedení. Obrany byly důrazné na obou stranách a tak skóre narůstalo jen velmi pomalu a do šaten se šlo za stavu 10:10.

Druhá půle ale začala o poznání svižněji. Začal se prosazovat náš tradičně nejlepší střele Vojta Petrovský a rychle jsme si udělali náskok. V 36. minutě jsme vedli o čtyři branky (15:11) a náskok jsme již nepustili. V druhém poločase jsme hráli o poznání lépe a hrála se oboustranně pěkná a rychlá házená. Hosté ještě měli samozřejmě snahu s vývojem utkání něco udělat a dokonce se dotáhli na rozdíl pouhých dvou branek. To ale bylo vše - na víc už jim síly nezbyly.

Stínem utkání bylo zranění Honzy Fajtha, který po střetu s J. Hrstkou odkulhal do kabin s bolestivou grimasou a už do utkání nezasáhl.

Jiří Mika (trenér Zubří): Musím pogratulovat Karviné, že byť má taky zraněné hráče, dokázala po delší době podat dobrý výkon a zaslouženě vyhrála.

Jozef Hanták: Musím hráčům poděkovat za bojovnost. I přes to, že jak nám tak hostům chybí řada zraněných hráčů, viděli jsme rychlé, dynamické utkání. Hrálo se rychle nahoru dolů a sympatické je že Zubří se po celý zápas nevzdalo svého rychlého způsobu hry.