čt 14.2.2002 | Michal Berg

Frýdek šlapal Karviné na paty

Velice vyrovnaný zápas mezi dvěma nejlepšími týmy západní skupiny HIL viděla karvinská hala. Po velkém boji zvítězil Baník nad svým rivalem o jedinou branku a opět se vrátil na vedoucí příčku české skupiny HIL.

Patnáct stovek fanoušků si ve středečním večeru v karvinské hale vychutnávalo souboj dvou nejlepších českých týmů. Frýdečtí v úvodu Karvinou zaskočili a především díky výborné obraně dokázali vést 4:0. Pak nastoupil do domácí branky Martin Galia a opakovalo se nedělní představení.

Ke konci poločasu se vzchopil i Luděk Dorobek a karta se začala obracet. Ačkoli Drobek poprvé skóroval až v 19. minutě, dokázal v zápase nastřílet osm branek. Do šaten se soupeři rozcházeli za stavu 14:11.

Tříbrankové vedení si Karviná udržovala po celou druhou polovinu, za Frýdek - Místek však začal útočit zejména Martin Kovář. V poslední desetiminutovce se hosté dotáhli na rozdíl jediného gólu, ale dvěma fauly se připravili o možnost závěrečného náporu.

Ivan Hargaš (Karviná): Cením si toho, že hráči nezpanikařili a dál hráli sebevědomě, i když prohrávali 0:4. Luděk Drobek mě opět příjemně překvapil, přesně tohle od něj očekávám.

Rastislav Trtík (Frýdek-Místek): Přál jsem si alespoň remízu, ale prohrát po takhle pěkném zápase není tragédie. Myslím, že je dobré i pro Karvinou, že je tu soupeř, který ji může šlapat na paty.

Luděk Drobek (Karviná): V úvodu se nám nedařilo, soupeř nás zaskočil. Na konci jsme si tio zase nechali zbytečně zdramatizovat. Kdyby Tomáš Laclavík proměnil brejk, utekli bychom na čtyři góly a bylo.