so 10.11.2018 |

Hladká výhra v Brně

K utkání devátého kola jsme jeli do Brna. To letos nezažívá zrovna povedenou sezónu, když v dosavadním průběhu soutěže získalo jen tři body.

Hned od začátku dostal příležitost v brance Petr Mokroš a Nemanja Marjanovič tak mohl odpočívat. Do hry nezasáhl ani Michal Brůna a Radim Chudoba hrál jen pouze nějakých deset minut. Dostali tak příležitost hráči, kteří obvykle tolik šancí nemají. Do sestavy se naopak po odpykání dvojzápasového trestu vrátil Dominik Solák. Tymo Piatek ale má ještě stále stopku a do odpykání trestu mu chybí ještě jeden zápas. Dostal totiž stopku na čtyři utkání.

Začátek utkání byl ještě vyrovnaný. Ve dvanácté minutě byl stav 5:5. Ale následujících deseti minutách jsme kralovali my. Trefili jsme se osmkrát v řadě a domácí ani jednou. Naše obrana byla velmi pozorná a za ní spolehlivě chytal Mokroš. Rozdíl v kvalitě obou týmů byl znát a vedení jsme už nepustili.  O přestávce svítil na světelné tabuli stav 9:16 v náš prospěch.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Přesto, že jsme nehráli nějak zvlášť dobře, dělali jsme někdy zbytečné chyby, tak jsme drželi a dokonce navyšovali náš náskok. Domácím se přes veškerou snahu nedařilo nijak zdramatizovat průběh. S blížícím se koncem dal trenér Michalisko šanci všem hráčům z lavičky a ani to nevyužili domácí ke snížení náskoku.

Do Karviné tak vezeme zasloužené dva body a nadále držíme první místo v tabulce Strabag Rail extraligy.

Andrej Titkov, SKKP Handball Brno: „Soupeř byl jednoznačně lepší. Byl takticky dobře připraven. Využil toho, že naši hráči nejsou zatím schopni v útoku předvést opakovaně solidní výkon. Hra v obranné činnosti se postupně zlepšuje, v útoku to je mravenčí práce a zatím není moc vidět. Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství.”
Marek Michalisko, HCB Karviná: „Náš dnešní úkol byl zisk dvou bodů a ten jsme splnili. Průběh byl podle představ. Zahrála si celá lavička. Listopad máme trochu nasáčkovaný dalšími zápasy, takže to nebylo z naší strany zase tak krásné, ale nejeli jsme hrát na krásu, ale kvůli dvěma bodům. Já jsem spokojený.”