st 23.11.2011 |

Hráči odčinili nepodařenou neděli a porazili Lovosice

Dnes už od začátku nemohli hosté z Lovosic pomýšlet na bodový zisk. Přístup všech našich hráčů, jejich nasazení bojovnost a kvalitní výkon byl diametrálně jiný než v nedělním utkání ve Frýdku Místku. A tak ani to, že Lovosice po dlouhé době hrály v plné sestavě, včetně uzdraveného Berky, nestačilo na nadšený výkon našich hráčů.

Začátek zápasu byl ve znamení skvělého výkonu Jakuba Lefana. Ten nastoupil ve výborné pohodě, hned prvními zákroky se chytil a stal se pro hosty velmi těžce překonatelnou překážkou. Chytil mimo čistých šancí hostů i sedmimetrový hod a následnou dorážku Chroustovskému. Jen bylo škoda, že jeho zákroky nepřetavili hráči v branky v síti Lovosic. Ti totiž snad přemotivováním a snahou o co nejrychlejší přechod do brejku, tvořili jednu technickou chybu za druhou a ztratili hned pět míčů za sebou.

Naštěstí se rychle uklidnili a branky do sítě hostů přece jen začaly padat. V osmé minutě byl stav 4:1 v náš prospěch. Nejčastějšími střelci branek byli Petrovský a Chudoba. V dalším průběhu prvního poločasu se hosté začali dotahovat a v 21. minutě se náš náskok smrskl na nejmenší možný rozdíl. To na světelné tabuli svítilo skóre 9:8. Koncovka, ale zase vyšla lépe nám. Díky dobře fungující, agresívní obraně jsme získali míče a v útoku se dvakrát prosadil Tomáš Heinz a poslední kdo se zapsal na listinu střelců byl po pěkné akci David Kalous. Do poločasu jsme si tak opět vytvořili náskok 4 branek.

Před začátkem druhého poločasu jsme byli zvědavi, jestli hráči dokáží udržet kvalitní výkon a budou pokračovat v rychlé, atraktivní házené. A ti nás dlouho nenechali na pochybách. Asi do 38. minuty se rozdíl ve skóre neměnil a branky přibývaly na obou stranách stejně. Ale v úseku mezi 38. a 41. minutou jsme šňůrou čtyř branek utekli hostům už na rozdíl osmi branek tento náskok jsme už nepustili. A to i díky podpoře fanoušků, kteří nás pořád tlačili dopředu a mnohdy oceňovali pohledné akce potleskem.

Takže naše generálka na sobotní svátek házené na naší palubovce, kdy budeme hostit bundesligový Flensburg dopadla dobře. Porazili jsme hosty z Lovosic, loňského vícemistra, výrazným rozdílem a v sobotu můžeme v přímém souboji srovnat úroveň špičky naší extraligy se špičkou té německé.

Přijďte se podívat, určitě bude stát za to vidět na vlastní oči hvězdy bundesligy jako jsou například Lars Kaufmann, Holger Glandorf, Viktor Szilágyi a mnozí další.