so 15.4.2017 |

Jičín měl větší motivaci

Do prvního utkání série s Jičínem o konečné 5. až. 8. místo vstoupil lépe Jičín. Zřejmě dokázal najít větší motivaci poté, co prohrál ve čtvrtfinále s Plzní 3:0, zatímco my vypadli až po vyrovnaném průběhu s Lovosicemi 2:3 na utkání.

Začátek utkání byl vyrovnaný a padaly branky rychle na obou stranách. Ve čtrvté minutě už jsme vedli 4:2 a vypadalo to na brankové hody. Nicméně za chvíli se náš brankostroj zastavil a byli to naopak domácí, kteří si u naší branky otevřeli střelnici. Naši hráči působili vlažným dojmem a bylo patrné že zklamání po vyřazení s Lovosicemi ještě mají hráči v hlavě. Domácí na tom byli o poznání lépe, hráli s větším nasazením a začali si budovat náskok. V poločase už vedli 17:11 a měli tak výrazně nakročeno k výraznému vítězství.

Měli jsme tedy ještě poločas abychom s vývojem něco udělali ale naše oslabená sestava, když na marodce k Honzovi Užekovi přibyl i Slávek Mlotek, se dlouho trápila a byli to naopak domácí, kteří byli na koni a náskok ještě navyšovali. Ve 40. minutě dokonce domácí Král ze sedmičky navýšil na desetibrankový rozdíl (23:13). Vypadalo to, že odveta na naší palubovce bude už jen kosmetickou záležitostí ale ve zbytku utkání se našim hráčům přece jen dařilo postupně stahovat. Domácí začali více chybovat a my ty chyby úspěšně trestali. V padesáté minutě byl stav 25:20 a už to nevypadalo až tak zle. Bohužel nám nevyšla koncovka - prohrávali jsme o čtyři branky (29:25) a měli několik sekund před konečným hvizdem míč v držení. Domácí ale vystihli Radčenkovu přihrávku do křídla a z rychlého útoku se jim podařilo vteřinu před koncem ještě skórovat.

Konečný výsledek je pro nás přece jen "hratelný" a rozdíl pěti branek znamená, že příští víkend bude na naší palubovce přece jen o co hrát.

Petr Babák, asistent trenéra HBC Ronal Jičín: „S výjimkou úplného začátku jsme byli dlouho jasně lepší, dařilo se nám překonávat obranu Karviné a oproti jiným zápasům v celé sezóně jsme měli dobrou úspěšnost střelby. Pak ale přišly opět naše školácké chyby v rozehrávce a umožnili jsme tak Karviné snížit.“

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Nemohl jsem být dnes spokojený s nasazením hráčů a s ohledem na celý průběh zápasu a průběžné desetibrankové vedení Jičína je pro nás konečný výsledek do odvety ještě přijatelný.“