so 12.11.2011 | Ivo Dudek

Jičín odjíždí domů s prázdnou

V dnešním s napětí očekávaném utkání jsme porazili nebezpečný Jičín a přeskočili jej tak v tabulce. Dostali jsme se tak na třetí místo za dvojici Zubří - Dukla. Kdo dnes přišel, určitě nelitoval. Hrála se totiž oboustranně kvalitní házená a dalo by se říct, že dnešní utkání bylo letos na naší palubovce nejatraktivnjší.

Oba celky nastoupily do zápasu velmi aktivně. Hrála se rychlá, pohledná házená, kde útok střídal útok a diváci v hale si opravdu přišli na své. Začátek vyšel trochu lépe hostům, kteří se ujali vedení. To si udržovali po prvních patnáct minut, kdy na 7:7 srovnával Petrovský. Hosté ještě kontrovali z ruky Vocáska, ale to bylo naposledy, co šli do vedení. Našim hráčům se dařil rychlý přechod do útoku a i na postavenou obranu soupeře jsme se dnes po pěkných kombinacích prosazovali.

Parádně nám vyšla koncovka poločasu, kdy jsme si vypracovali čtyřbrankový náskok. V poslední minutě jsme hráli v oslabení a trenér Trtík si vzal time out. V něm si Kavka oblékl rozlišovací dres a nastoupil do pole za brankáře Lefana. Tato varianta se nám vyplatila, když dvě sekundy před koncem zvyšoval Petrovský na 17:13.

Náš tlak pokračoval i v druhé půli a hostům jsme nedovolili pomýšlet na zvrat. Je třeba přiznat, že i Jičínští hráli velmi dobře. Pořád se tlačili do útoku a nenechali nás ani na minutku vydechnout. Dnes to ale nás nestačilo. Náš náskok vzrostl už na osm branek a o vítězi nebylo pochyb. V druhém poločase se rozstřílel Chudoba, který neomylně proměňoval sedmičky a celkem nastřílel 10 branek. Také nás podrželi oba brankáři. Zhruba 40. minut chytal Lefan a pak jej střídal Drápal. Ten nastoupil na sedmimetrový hod soupeře, uvedl se skvělým zákrokem a už v brance zůstal.

V poslední minutě už diváci odměňovali hráče za povedený výkon skandovaným potleskem a myslím, že dnes odcházeli z haly spokojeni. Teď nás čeká utkání ve Frýdku Místku, který dnes překvapivě zvítězil v Plzni a potom na domácí palubovce další důležité a náročné utkání. Výjimečně ve středu 23.11.2011, kdy budeme v předehrávce 11. kola hostit Lovosice.

Přijďte nás povzbudit, vaše podpora hráčům velmi pomáhá!

Jan Josef, asistent trenéra Jičína: Myslím, že jsme podali dnes velmi dobrý výkon. Dát v Karviné 29 branek v minulosti určitě nebylo snadné. taky si myslím, že divákům se házená musela líbit. Měla šťávu, nasazení, jezdilo se nahoru dolů. Bylo to tvrdé ale myslím že férové utkání.

Rastislav Trtík, trenér HCB OKD: S hodnocením kolegy souhlasím. Na hře Jičína je vidět, že pracujé koncepčně, umí vychovat mládež a hrají dobrou házenou. Jsem rád, že se to potvrdilo i dnes, kdy se na poměry české extraligy hrálo velmi kvalitní utkání. Padlo hodně branek a není žádným tajemstvím, že my nehrajeme na pevnou obranu ale hrajeme na branky. Nechceme se stát týmem, který obdrží nejméně branek ale naopak tím, který jich nejvíc vstřelí. A to se nám zatím daří. Dnes měl svůj den Radim Chudoba, který dal 10 branek, jednu krásnější než druhou. Jsem rád, že se zapojil do hry Radek Kružík, kdy s Vojtou Petrovským spolu vytvářeli tlak ze spojek a také, že nás perfektně podrželi oba brankáři. Dostali jsme sice 29 branek, ale je to tím, že se snažíme hrát rychle dopředu a hraje se tak na hodně útoků. A to baví diváky a pro ně hrajeme.