ne 25.3.2018 |

Jsme zpátky na druhém místě

Ze strakonické palubovky jsme přivezli další dva body a před posledním kolem základní části jsme opět na druhém místě. K tomu abychom na něm zůstali i před play off zbývá jeden poslední krok - porazit v pátek Duklu Praha!

Přesto, že Strakonice jsou na posledním místě tabulky, nebyl sobotní zápas vůbec jednoduchý. Strakoničtí v domácím prostředí opravdu dokážou potrápit favority a měli jsme tak možnost přesvědčit se, že nejsou náhodné jejich výhry například nad Frýdkem Místkem nebo dokonce Zubřím.

Domácí podávali bojovný výkon a nám se příliš nevedlo. Hlavně v prvním poločase jako bychom se nemohli dostat do tempa a trápili jsme se zejména v obraně. Nechávali jsme domácí hladce procházet do vyložených střeleckých příležitostí a vůbec jsme tak neusnadňovali situaci brankářům. Nicméně přesto jsme se drželi s domácími v kontaktu, udělali si i malý náskok. V 21. minutě jsme vedli 14:11 ale poslední desetiminutovka první půle nám nevyšla, párkrát jsme šli do oslabení a domácí šli do šaten s nejtěsnějším vedením.

V šatně si trenér s hráči ujasnili taktiku a s nástupem do druhé poloviny jsme podstatně vylepšili obranu a domácí i přes svůj dobrý výkon, začali ztrácet. Vybudovali jsme si náskok, zlepšené obrany využil ke svému střeleckému představení Honza Zbránek, který se blýskl třinácti přesnými střelami. Už jsme nedostávali tak laciné góly jako v první půli a zhruba od 35. minuty už jsme šli za výhrou.

Po 21. kole jsou jasně rozdané karty - jsme na druhém místě a v pátek 30.3. potřebujeme na domácí palubovce porazit Duklu Praha. Pokud totiž prohrajeme, můžeme jít do play off klidně až z pátého místa. Tak vyrovnaná je letos extraliga.
Přijďte nás podpořit, budeme to opravdu potřebovat!

Marek Michalisko, trenér HCB: Kluci dělali zbytečné chyby, zejména v obraně. V prvním poločase nedodržovali to, na co jsme se připravovali. Nicméně myslím, že přesto, že domácí podali velmi kvalitní výkon, jsme nakonec vyhráli zaslouženě. Zlepšili jsme se v obraně, přestali dělat chyby. Výborně chytal Mokroš, pak byl sice vyloučen a do brány se vrátil Marjanovič, ten ale zase chytil dvě sedmičky. Obrana nám už fungovala dobře.

Roman Marienka st., trenér Strakonic:
„Porážka mrzí, podle mě jsme prohráli čistě jen kvůli tomu, že jsme neproměnili vyložené šance. S blížícím se koncem utkání jsme pak sami rozdrobili hru do soubojů jeden na jednoho, chyběla souhra, kombinace. Klíčoví hráči podlehli tlaku a nedodrželi taktiku, která slavila skoro padesát minut úspěch, kdy naše hra měla hlavu a patu. V této chvíli jsme šli porážce sami naproti. Kdyby se toto nestalo, mohli jsme až do posledních minut bojovat a věřit v bodový zisk. Ovšem oproti uplynulým čtyřem kolům to byl náš nejlepší zápas.“