ne 3.10.2010 | Ivo Dudek

Kanonáda Vojty Petrovského

Dnešní utkání v Přerově se proměnilo v brankový festival. Padlo dohromady 74 branek a útoky na obou stranách měly navrch nad obranami. Obrany byly totiž dost nedůrazné a umožňovaly tak střelcům v podstatě bez problémů skórovat. Ani brankáři to tak neměli jednoduché, protože hráči velmi často zakončovali z volné ruky, nikým neatakováni.

Od začátku jsme měli nad domácími mírně navrch a skóre na naší straně narůstalo rychleji než na té soupeřově. Ale po celou dobu domácí neskládali zbraně a i díky nedůraznosti naší obrany se jim dařilo držet na dostřel. Naštěstí na naší straně podal výborný výkon Vojta Petrovský, který vstřelil čtrnáct branek! S trochou nadsázky se dá říct, že dal branku kdykoliv si vzpomněl.

Poločas skončil pro nás uklidňujícím výsledkem 17:24. Ale asi nás tento stav uklidnil až příliš. Domácí totiž pokračovali v solidním výkonu a polovině druhé půle byl stav dokonce 30:31! To bylo naštěstí naposledy, kdy se takto přiblížili a v dalším průběhu jsme se prosazovali více my. Šňůrou 4 branek v řadě jsme utekli zase na 35:30 a do konce už jsme nedopustili další zdramatizování.

Jozef Hanták HCB OKD: Dali jsme sice 40 branek, to je dobře ale obrana opravdu nebyla podle mých představ. Zejména střední obránci bránili nedůrazně, nechodili do kontaktu a dostat 34 branek to je opravdu moc. Určitě to hráči poznají na pondělním i úterním tréninku. Je dobře, že se po zdravotních problémech, které měl takto prosadil Vojta Petrovský. Určitě to potřeboval jak on, tak celý tým.

Miroslav Frank trenér Přerova: Přes to, že jsme dali 34 branek, což je dost. Dostali jsme ale 40 a to ba se doma stát nemělo. Moc nás nepodrželi brankáři. Ty měli karvinští o něco lepší. Škoda, že nemohl nastoupit Štolcar. Ale ostudu jsme neudělali a sehráli jsme dobré utkání.