po 6.10.2003 | Hansel Radim

Karviná jedoznačně přehrála Považskou Bystrici

V utkání 6.kola HIL se čekalo,že Považská Bystrica bude klást v Karviné větší odpor. Domácí hráči však k zápasu přistoupili zodpovědně a vyhráli rozdílem třídy.

Již před utkáním se v tisku objevilo, že bývalý trenér Karviné Ivan Hargaš si má chuť odvézt z Karviné oba body. Tento jeho plán se ale začal hroutit již z počátku utkání, kdy domácí Baník vedl ve čtvrté minutě 4:0. Hostující brankář Baďura byl střídám Drápalem, ale ani tato změna nepomohla hostům ke zkorigování výsledku a Karviná si nadále udržovala minimálně tříbrankové vedení. Střelecky se výrazně prosazovaly naše momentálně v dobré formě hrající spojky Brůna Michal a Heinz Kamil a k nim se přidal stále se zlepšující střední rozehrávač Zdráhala. V brance navíc velice dobře chytal spolehlivý Miloš Slabý. Ale i ostatní hráči svým výkonem dokazovali stále se zlepšující herní výkon Baníku. Karviná si do poločasu vytvořila pětibrankové vedení 18:13.

Ve druhém poločase byl obraz hry podobný té z prvního poločasu a Baník si stále udržoval několikabrankové vedení. Hráči si postupem času dovolovali stále více ukazovat své herní kvality a důkazem toho byla asi nejpěknější branka Michala Brůny z náhozu po přihrávce Ondry Zdráhaly.

Baník si vytvořil až desetibrankvoý náskok a trenér Kekrt mohl dát šanci postupně i ostatním hráčům z lavičky. Ti dokázali tento výrazný náskok udržet. Karviná tak v domácím prostředí v generálce na nedělní premiérové utkání v Lize mistrů ročníku 2003/2004 s chorvatským Metkovičem ukázala že její forma je dobrá a věříme, že plná hala v Karviné pomůže Baníku k úspěšnému vstupu Karviné do letošního ročníku Ligy mistrů.

Baník utkání s Považskou Bystricí dovedl v pohodovém tempu do vítězného konce a zaslouženě vyhrál rozdílem třídy 34:25.

Kekrt(Karviná): Jsem spokojen s dnešním předvedeným výkonem a doufám, že dosavadní forma nám vydrží co nejdéle. V útoku předvádíme líbivé akce a údernost spojek je velice produktivní. I slabiny v obraně postupně odstraňujeme a družstvo začíná dostávat tu herní podobu, se kterou byla Karviná v minulosti nebezpečná a velice úspěšná. Musíme si ale uvědomit, že z tohoto v minulých letech úspěšného družstva nezůstal kámen na kameni, ale postupně začínáme tuto mozaiku skládat v nové podobě, která se mi začíná čím dál tím víc líbit. Děkuji všem hráčům za dnešní předvedený výkon a věřím, že i přes předehrávku ve středu s Allriskem se již těší na nedělní utkání s Metkovičem. Chtěl bych tímto pozvat naše fandy v co nejhojnějším počtu na nedělní utkání Ligy mistrů.

Hargaš(P.Bystrica): Gratuluji domácím k dněšnímu vítězství a rád jsem se vrátil i když s jiným družstvem do prostředí, které mi bylo velice příjemné více než tři roky. Je vidět, že i přes odchod opor má Karviná stále z čeho čerpat a spojky Brůna s Heinzem dokazují, že patří ke špičkovým spojkám nejen v HIL, ale i v Evropě. Nás čeká těžké utkání v Lize mistrů s Celje a i Karviná to nebude mít s Metkovičem jednoduché, ale věřím že uspěje.