ne 24.2.2002 | Libor Kulig

Karviná porazila Duklu a stále vede HIL.

Vítězstvím na Dukle si Karviná stále udržuje jednobodové vedení v HIL. Utkání to bylo kvalitní a ukázalo,že i přes to, že Dukla má mladý kádr, dokáže již plnit nové taktické pokyny reprezentačního trenéra p.Habera. Dukla bude jistě za krátký čas opět v herní pohodě a možná ještě promluví do tabulky před boji v play-off postupem na lepší umístění.Karviná dokázala,že má kvalitnější kádr a stále udržuje po dvou výhrách v Čechách vedení v HIL.V dalším utkání uvidíme Baník v domácím prostředí a sice v neděli 3.3.2002 v 10.30 přivítáme v Karviné valašský klub HC Zubří.

Karviná se po čtvrteční dohrávce 20.kola v Plzni představila podruhé v krátké době v Čechách. Do utkání nastupovala s jasným cílem zvítězit a udržet si tak vedoucí postavení v HIL. Dukla se sice ujala vedení 2:0, a ještě ve 24.minutě vedla rozdílem jedné branky 10:9, ale Karviná v závěru první půle otočila čtyřmi brankami po sobě skóre ve svůj prospěch a v poločase již vedla 13:11. Dukla zahrozila ještě jednou na začátku 2.poločasu,kdy nakrátko strhla vedení na svou stranu, ale pak se projevila větší herní disciplina Karviné a ta již v 10.minutě 2.poločasu opět vedla o dvě branky.V závěru utkání si trenér Dukly p.Haber vzal time-out,ale ani ten mu nepomohl a Karviná čtyřmi brankami po sobě v závěru zápasu dotáhla utkání do vítězného konce a nadále tak drží vedoucí pozici v HIL.

Haber(Dukla):Do utkání jsme nastupovali s taktikou nehonit se s Karvinou,protože jsme tušili,že by to byla předem prohraná bitva.57 minut se nám dařilo držet taktické pokyny a teprve v závěru jsme se netaktickou hrou připravili o příznivější výsledek s Karvinou,která je opět favoritem letošního ročníku HIL. Hargaš(Karviná):Ještě těsně před utkáním nebylo jasné s jakým kádrem do utkání nastoupíme,protože jsme měli některé drobné zdravotní problémy z utkání v Plzni. Naštěstí byl zdravotní stav klíčových hráčů takový,že mohli s určitým sebezapřením k utkání nastoupit.Proto náš dnešní herní projev nebyl určitě ideální,ale jsem spokojen aspoň se ziskem dvou bodů.Potřebujeme se dát zdravotně a fyzicky dohromady,protože nás čeká ještě celá řada těžkých utkání a hlavně pak boje v play-off.