po 23.9.2002 | Libor Kulig

Karviná veze body ze Sečovců

Na východě Slovenska odehrála Karviná kvalitní utkání a zaslouženě vyhrála.

Karviná odjela k utkání na východ Slovenska v sobotu dopoledne pouze s třinácti hráči, ač od letošní sezóny má možnost trenér družstva nominovat k utkání hráčů čtrnáct. Trenér Hargaš zvolil tu sestavu, která je v současné chvíli ta nejsilnější a věřil, že tato třináctka bude v Sečovcích úspěšná. Po zastávce na obědě v motorestu Hybe pod Vysokými Tatrami dorazila Karviná ve čtyři hodiny odpoledne do Sečovců. Bylo vidět, že Karviná stále v Sečovcích "táhne, protože již hodinu před utkáním se místní hala, do které vleze jen 500 diváků, začala naplňovat. Diváci čekali, že domácí potrápí Karvinou a zkusí i uhájit domácí neporazitelnost.

Začátek utkání si ale karvinští pohlídali a v sedmé minutě vedli 4:0. Trenér domácích Harbuľák se snažil prostřídat sestavu, ale i přes tyto změny Karviná stále udržovala dvou až tříbrankové vedení na své straně. V polovině prvního poločasu vystřídal na místě levé spojky, do té doby ne příliš výrazného Michala Brůnu, Pavel Horák a ten se v tomto utkání rozehrál k velkému výkonu. Sázel do branky domácích brankařů jednu hezčí branku než druhou a Karviná tak s přehledem držela vedení na své straně.

Po poločasovém vedení 14:11 stále Karviná držela průběh utkání ve svých rukou. Úsek mezi osmou a dvacátou minutou druhého poločasu vyhrála Karviná 10:4 a zvýšila tak rozdíl až na devět branek a definitivně tak zlomila odpor domácích. Závěr utkání se již odehrával v režii karvinských házenkářů i když se domácím podařilo vsítit několik kuriozních a šťastných branek a snížili tak hrozivou porážku v domácím prostředí. Karviná veze ze Sečovců důležité dva body. Sečovce mají stále silný kádr a žádné družstvo to zde nebude mít se ziskem bodů lehké.

Hargaš (Karviná): Věděl jsem, že nás v Sečovcích čeká bouřlivé prostředí a vyhrát zde bude velice obtížné. To se nakonec nepotvrdilo, vedlli jsme po celé utkání a jsem rád, že jsme tento náročný zápas zvládli. Diváci byli velice korektní a děkuji mým hráčům za předvedený výkon. Vezeme domů velice důležité dva body.

Harbuľák (Sečovce): Gratuluji Karviné k vítězství. Věděli jsme kde je síla Karviné a i přes to, že jsme se kvalitně připravovali na toto utkání, nedokázali jsme zachytit nástup a pak už na hřišti kralovala Karviná. Horák na spojce nás zaskočil. Doufám, že se poučíme z chyb a příště doma s Bratislavou už body zůstanou v Sečovcích.