ne 9.4.2017 |

Lovci si postup nenechali vzít

Pokus o malý zázrak v podobě zvratu vývoje v sérii po tom, co jsme prohrávali 0:2 na zápasy se nám nepodařilo dokončit. Lovosice doma nepřipustily překvapení a staly se posledním semifinalistou letošního ročníku extraligy. Doplnily tak týmy Dukly, Plzně a Zubří, které postoupily už s předstihem po jasných sériích.

První poločas rozhodujícího střetnutí v napěchované hale v Lovosicích byl hodně podobný zápasům v Karviné. Oba týmy se pravidelně střídaly ve skórování a zápas měl rychlý spád. Tento scénář platil do 20. minuty střetnutí a stavu 9:9. Pak začali získávat převahu domácí. Jejich obrana byla lepší té naší a totéž platilo o gólmanech. Zatímco Adamík získával na jistotě a předváděl dobré zákroky, těm našim se příliš nevedlo. Trápili jsme se vždy v útoku na postavenou obranu a hned vzápětí domácí skórovali z rychlého útoku. To nás stálo moc sil. Poslední desetiminutovka vyšla lépe Lovcům, kteří získávali náskok.

Do šaten se šlo za "hratelného" stavu 17:13 pro domácí, ale pokud bychom chtěli pomýšlet na otočení zápasu, museli bychom zabrat. Hned na začátku se blýskl skvělým zákrokem proti Motlovi Witkowski a vzápětí chytil i sedmimetrový hod. Ale to bylo bohužel nadlouho vše a hra se vrátila do kolejí, ve kterých skončil první poločas. Domácí nás tlačili a získávali čím dál tím větší náskok. Definitivní rozuzlení přišlo mezi 47. a 54. minutou, kdy domácí šňůrou pěti branek navýšil náskok na 30:20 a bylo jasné, že utkání se už jen dohraje. Nakonec v koncovce mohli naši trenéři opět poslat na palubovku hráče z lavičky, ale bohužel z opačného důvodu než v Karviné. Tam bylo rozhodnuto pro nás a nyní pro Lovce.

Nezbývá tedy nic jiného než pogratulovat domácím k zaslouženému postupu do semifinále a popřát jim hodně štěstí v boji s Talentem Plzeň. Nás ještě čekají boje o umístění o 5. - 8. místo.

V první sérii se utkáme tzv. pohárovým způsobem s Jičínem, který skončil po základní části na osmém místě. První utkání se bude hrát v Jičíně už příští víkend a odveta pak o týden později u nás. Vítěz této série se utká o konečné páté místo s vítězem souběžně hraného duelu mezi Brnem a Frýdkem Místkem.

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Velká spokojenost s postupem do semifinále. Splnili jsme náš cíl. Bylo to těžké utkání, Karviná dlouho vzdorovala. Nakonec jsme vytěžili z našeho širšího kádru, se kterým jsme dokázali udržet vysoké tempo po celých šedesát minut utkání. Dnes jsme dobře bránili a k dobrým výkonům z domácích zápasů se vrátil Artur Adamík. Jsme šťastni, unaveni a těšíme se na semifinále.“

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Gratulujeme soupeři k zaslouženému vítězství. My jsme samozřejmě zklamaní. Velmi dobrý výkon podal Artur Adamík v brance hostí, celkově hrál soupeř mnohem lépe než v Karviné. Děkuji našim hráčům za bojovnost a našim fanouškům za podporu v hale.“