čt 20.12.2012 |

Na Lovosice jsme nestačili

V zápase s jedním z adeptů na zisk letošního titulu, jsme přes bojovný výkon nebodovali. Ještě před prvním hvizdem se ale odehrála jedna velmi smutná událost. Všichni přítomní totiž minutou ticha uctili památku našeho kamaráda, dlouholetého člena klubu a pořadatele Arpáda Csölleie, který nás nenadále opustil dne 18. prosince ve věku 72 let.

Po této smutné předehře se už začalo na palubovce hrát předehrávané utkání patnáctého kola Tipgames extraligy. Vzhledem k tomu, že náš kádr je pořád oslabený dostal příležitost k premiéře v A týmu dorostenecký reprezentant, levoruký křídelník, Michal Paululik. A je třeba říct, že premiéru zvládl se ctí.

Skóre zápasdu otevřeli hosté dvěma rychlými brankami. Na ty jsme sice záhy odpověděli ale pak začaly Lovosice získávat převahu a náskok. Našim borcům se nedařilo prosazovat přes postavenou opbranu hostů, za kterou dobře chytal náš odchovanec Artur Adamík, který před touto sezónou do Lovosic přestoupil. Naopak hostům šla kombinace v útoku o poznání lépa a prosazovali se buď kombinačně nebo po našich individuálních chybách. V deváté minutě už byl stav 3:6 a postupně si hosté, přes naši veškerou snahu, budovali náskok. Důležitá byla koncovka poločasu. Před ní jsme totiž dokázali korigovat náskok na 10:12 a trenér hostů Srba si vzal time out. A ten jim vyšel dokonale. Hosté se totiž třikrát v řasě dokázali gólově prosadit a náskok tak vzrostl na poločasový stav 10:15.

Druhý poločas nezačal pro nás vůbec dobře. V 39. minutě jsme již prohrávali 12:20 a vypadalo to, že o vítězi je rozhodnuto. Ale nebylo. Naši hráči se dokázali semknout, zabojovat a nadechli se k náporu a ke stíhací jizdě. V dalši desetimitovce totiž šeskrát skórovali a v obraně dokázali naopak udržet hostující střelce a co přešlo přes obranu, s tím si poradil Pyško v brance, který předtím střídal Schamse. V 50. minutě byl stav 18:20 a najednou bylo vše ještě otevřené. Na to by si určitě o deset minut dříve nikdo nevsadil.

Chyběl ale poslední krok - vydržet v náporu ještě chvilku a gólově se dotáhnout aspoň na remízu. To už se bohužel nepodařilo. Hosté přece jen brankový půst prolomili a dokázali třemi brankami v řadě znovu odskočit na 19:24. Na zkorigování tohoto stavu jsme už v poslední pětiminutovce síly nenašli. Už se nám podařilo jen stáhnoout náskok na konečný dvoubrankový rozdíl.

Teď máme před sebou přestávku, ve které musíme doléčit šrámy, znovu konsolidovat kádr a pak se pokusit zabojovat ještě o to, abychom se dostali do první šestky, která si to rozdá v nadstavbě o titul.