ne 29.11.2009 | Ivo Dudek

Odveta vyšla Zubřanům stoprocentně

V dnešním šlágru 13. kola Zubr Extraligy jsme odešli z palubovky Zubří poraženi. Domácím tak dokonale vyšla odveta za porážku ze začátku listopadu v Karviné. Obě utkání si byla velice podobná. Stejně jako u nás v Karviné jsme dominovali my, tak dnes zase vyhráli naprosto zaslouženě domácí.

Začátek utkání byl vyrovnaný a nic nenasvědčovalo tomu, že odejdeme poraženi rozdílem osmi branek. Na naší straně v brance čaroval Mrkva, když v prvních sedmi minutách zaznamenal hned pět zákroků. My jsme jeho zákroků bohužel nedokázali výrazně využít. Obrana domácím fungoval dobře a my se dokázali v podstatě pouze přes pivota. Právě za zákroky na Požárka totiž byli domácí trestáni sedmimetrovými hody, které s jistotou proměňoval Mrózek.

V dalším průběhu hry získávali domácí navrch, úspěšnost jejich zakončení se zvedla a my se v útoku trápili, když jsme jen s obtížemi překonávali dobře hrající obranu domácích. Z toho všeho rezultoval poločasový stav 19:12 v náš neprospěch

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu. Domácí dokonce navýšili vedení až na devět branek v 38. minutě (23:14). Za tohoto stavu přišly zajímavé okamžiky. naši hráči se pořád snažili o zvrat a svou bojovností se jim podařilo šňůrou pěti přesných zásahů snížili na přijatelný rozdíl 4 branek. Domácí ale nezpanikařili, dokázali na tento vývoj reagovat svými trefami a definitivně zlomili náš odpor.

trenér Zubří Jiří Kekrt: Byli jsme na soupeře připraveni a jsem moc rád, že to na hřišti fungovalo. Ve druhém poločase už to sice nebyl tak dobrý výkon, chyběla nám trošku lehkost a odvaha v zakončení. Nicméně rozdíl ve skóre hovoří o tom, že jsme byli lepší po celý zápas. Jsme samozřejmě velmi spokojeni, vítězstvím jsme se udrželi na špici soutěže.
trenér Karviné Jozef Hanták:
Byl to jeden z lepších zápasů extraligy a pro diváky musel být jistě atraktivní. Domácí nás však tentokrát předčili především v obranných činnostech a vyhráli zaslouženě.