st 13.2.2019 |

Plzeň nám oplatila porážku z naší palubovky

Máme za sebou další velmi vyrovnané a dramatické utkání se smolným koncem. Domácí Plzeň si tak upevnila první místo v tabulce a my jsme zůstali na druhém místě.

Oba týmy nastoupily k utkání s vědomím, že je nesmírně důležité. A tomu odpovídalo i nasazení, zejména v obranách. Na jistou přemotivovanot domácí obrany doplatil Šindelář vyloučením, hned v druhé minutě, za zásah do obličeje střílejícího Soláka.

Na začátku se střelecky za domácí prosazoval zejméne Stehlík ze střední vzdálenosti a nám se dařilo proměňovat po rychlých kombinacích zakončeným přesným uvolněním do šancí. Nezřídka povedenou nahazovačkou nad brankoviště, které zakončovali zejména Zbránek s Nedomou na obou křídlech. Skóre tak bylo velmi vyrovnané i když většinou byli o krůček vepředu domácí.

Na konci prvního poločasu svítil na světelné tabuli stav 16:14 pro domácí a vše tedy bylo otevřené. Brzo po začátku druhé půle jsme snížili po povedené akci, když Michal Brůna zakončoval nahození z křídla od Honzy Zbránka. Ve 37. minutě jsme šli do vedení 19:18, když Marek Monczka proměnil už třetí sedmičku. Domácí ale rychle kontrovali a žádný z týmu si v dramatickém zápase nedokázal vybudovat náskok.

Za domácí se v druhém poločase nejvíce prosazoval Jakub Tonar a na naší straně byla střelecká potence rozdělena zejména mezi Zbránka a Monczku. Přetahovaná o každou branku tak pokračovala až do konce utkání. Bohužel v koncovce jsme udělali technické chyby a neproměnili jsme své šance. Domácí toho využili k tomu, že si pohlídali své těsné vedení až do konečného hvizdu.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Druhé utkání po sobě nemůžu být spokojený. Udělali jsme sedmnáct technických chyb a to se fakt nedá vyhrát. Musíme se zaměřit na to, abychom výskyt technických chyb podstatně snížili.

Jakub Tonar, nejlepší střelec zápasu, Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: „Jsem rád, že jsme vyhráli. To, že to tam napadalo zrovna mně, jsou plusové body. Ale velký díl na tom mají i spoluhráči. Měl jsem tam perfektně připravené pozice zejména od bráchy i Honzy Stehlíka. Měl jsem na střely dost prostoru a pak už to bylo i o štěstí. Klíčová byla asi druhá polovina druhé půle, kdy jsme perfektně bránili, byli jsme připraveni i na jejich hru v sedmi. Tam jsme získávali jednoduché balony. Ta výhra nám dodá klid před pátečním zápsem v Lovosicích, ale nějak bych to nepřeceňoval. Extraliga je letos vyrovnaná a láme se to až v play-off.“

Michal Brůna, spojka HCB Karviná: „Udělali jsme víc technických chyb než Plzeň. Ta porážka mrzí, ale rozhodující bude play-off. A nám je celkem jedno, jestli do něho půjdeme z prvního nebo ze čtvrtého místa. Ve vyřazovací části budeme silní.“