ne 14.2.2010 | Ivo Dudek

Plzeň odjela bez bodu.

Důležité utkání s druhým týmem tabulky Zubr extraligy jsme zvládli připsali jsme si další důležité dva body. Hranice, které hrají v poslední době ve výborné formě, když dokázaly porazit jak nás tak Zubří, remizovaly na Dukle! Udržely si tak před námi na 4. místě tabulky dvoubodový náskok.

Do utkání jsme měli jistě velikou motivaci. Jednak jsme chtěli odčinit porážku a hlavně matný výkon z posledního domácího utkání s Hranicemi a také vrátit Plzni porážku o jedinou branku z podzimní části soutěže.

Nastoupili jsme do zápasu svižně a ani hosté nám nic nezůstávali dlužni. Hrála se rychlá házená a skore bylo velmi vyrovnané. O branky se za náš starali zejména Petrovský Faith a Kružík. Poslední jmenovaný se sice v dalším průběhu už střelecky neprosazoval ale probrali se i jiní střelci a od dvacáté minuty se nám dařilo budovat náskok, který byl těsně před koncem poločasu už sedmibrankový (16:9). Hosté chviličku před koncem zaznamenali z ruky Soukupa 10. branku a tak jsme šli do šaten s uklidňujícím náskokem šesti branek. Tato fáze utkání se ukázala pro další průběh utkání a pro jeho výsledek rozhodující.

Naši hráči se totiž "uklidnili! až příliš a vstup do druhé půle je zastihl v útlumu. Naopak hosté přidali a zlepšenou hrou v útoku začali postupně stahovat naše vedení. Rozehrál se zejména aktivní mladík Bečvář (dal v 2. poločase 6 branek!) a naše obrana najednou nestačila pokrývat šance hostů. S tím souvisela i menší úspěšnost brankáře Mrkvy, který byl dokonce střídán Lefanem. Hostům se podařilo ve 53. minutě srovnat a začínalo se znovu!
Tato stíhací jízda je ale stála spoustu sil a naši hráči si už vítězství vzít nedali. Dvě branky dal Šulc a po jedné přidali Ivanov s Hantákem a na tyto branky již nedokázali oslabení hosté plně odpovědět. Vítězství se nerodilo lehce a hosté nás zejména v druhém poločase dokázali "potrápit".

Vladimír Haber (Lokomotiva Plzeň): Nezbývá než pogratulovat domácím k výhře. O výsledku utkání jsme rozhodli v závěru prvního poločasu, kdy jsme nedodrželi taktické pokyny, které jsme si stanovili. Náskok jsme sice dokázali stáhnout ale i vzhledem k tomu, že se nám dva hráči v průběhu utkání zranili (Strýc, Bokr), jsme už nedokázali utkání dotáhnout aspoň k zisku bodu.

Jozef Hanták (HCB OKD): Myslím, že dnešní utkání nebo minimálně jeho první poločas se musel divákům líbit. To jsme dělali to, co jsme si před utkáním řekli. Obrana pracovala kolektivně a v druhé polovině poločasu jsme získávali míče a dařil se i přechod do rychlého útoku. Do druhé půle jsme chtěli nastoupit podobně. Hráči si měli dát pozor na koncovku Šika a spolupráci Bečvář - Šik. Obrana se ale nepochopitelně zatáhla, zejména její pravá strana a nebyl jsme spokojený ani s útočnou činností. Poděkoval jsme chlapcům za vítězství a za hru v prvním poločase ale druhý poločas si ještě musíme rozebrat. Ještě k přítomnosti Ronana Faráře na hřišti - byl pro naši obranu velmi důležitý, zejména při neúčasti Romana Požárka. Klobouk dolů, co při svém věku tento karvinský srdcař dokáže. Může být příkladem pro mladší hráče a ti se určitě od něho mohou mnohé naučit.