ne 23.11.2014 |

Po 25 minutách jsme se sesypali

K utkání dvanáctého kola extraligy jsme jeli do Plzně, která se přetahuje se Zubřím o první msto tabulky. Přesto jsme ale věřili, že můžeme domácí zaskočit a nějaký ten bod urvat. Kdo by sledoval dnešní duel jen do 25. minuty, by s tímto přesvědčením taky klidně mohl odejít.

Na světelné tabuli totiž svítil stav 9:11 a nic nenasvědčovalo tomu, že by zbytek utkání měl být jednoznačnou záležitostí pro domácí. Do té doby se nám dařilo jednak eliminovat střelce domácích a naopak naši tradiční střelci Veřmiřovský a Chudoba neměli problém se prosazovat. Stav byl tak pořád vyrovnaný a vypadalo to na vyrovnaný zápas.

Bohužel právě jen do zmiňované 25. minuty. Potom přišel velký útlum a když domácí obrana spolu se zkušeným Motlíkem v brance našla recept na Chudobu s Veřmiřovským, bylo v podstatě vymalováno.Nenašel se nikdo, kdo by byl schopný skórovat a další, 12. branku jsme vsítili až ve 42. minutě. To znamená neuvěřitelných 17 minut bez vstřelené branky.

K již několikrát zmiňovaným našim spojkám se totiž nepřidal vůbec nikdo! Po jedná brance vsítili jen bratři Mlotkové a Honza Užek. Ostatní mají střelecký zápis úplně prázdný. Domácí si tak už jen v pohodě pohlídali vysoké vítězství a po zápase mohli slavit návrat na první místo tabulky extraligy.

Toto nepovedené utkání poskytlo určitě mnoho studijního materiálu našim trenérům. Je totiž jasné, že pokud chceme pomýšlet na umístění v horní tabulce extraligy, je ještě hodně co zlepšovat.

Marek Michalisko(Karviná): Katastrofální výkon. Hráli jsme jen jeden poločas. V tom druhém jsme udělali z Motlíka hvězdu, navíc katastrofální obrana.

Martin Šetlík(Talent): V prvním poločase to byla křeč. Na začátku té druhé jsme odskočili a pak už si to pohlídali. Velice dobře nám fungovala obrana a to rozhodlo.