čt 29.4.2010 | Ivo Dudek

Po dramatickém průběhu jsme vyrovnali na 1:1

Ve výborné atmosféře se hráči vypjali zejména v druhém poločase k výbornému výkonu a porazili jsme ambiciózní hosty z Valaška rozdílem dvou branek. Stav finálové série je tak srovnaný a ke třetímu utkání jedeme znovu do Zubří. Bude se hrát opět v neděli. Tentokrát ale už v deset hodin dopoledne!
Doplněno o fotogalerii!

Hráči a samozřejmě i všichni ostatní si byli dobře vědomi, že pokud chceme myslet na obhajobu titulu tak dnes nemůžeme prohrát. Nástup do utkání ale nevěstil nic dobrého. Ujali jsme se sice vedení 2:0 po dvou sedmičkách ale pak jsme se nadlouho odmlčeli. Nedá se říct že by se hráči nesnažili, ale vždy tomu v útoku něco chybělo. Byli jsme nedůrazní a tvořili jsme kolikrát až dětinské technické chyby.

Hosté toho samozřejmě využili k zisku snadného vedení. V 17. minutě to už bylo 3:7! a že to nebylo více, jsme mohli děkovat jen výbornému Mrkvovi v brance, který po celý zápas prokazoval své nesporné kvality.

Nemohlo následovat nic jiného než time out. V něm se hráči trochu uklidnili a přece jen lépe začali plnit stanovené taktické pokyny. Díky několika rychlým útokům jsme se dotáhli na dosah. Ve 23. minutě už byl stav nerozhodný 8:8! a ve 29. 10:10. Koncovku jsme ale nezvládli a hosté šli do šaten s náskokem dvou branek.

Po přestávce se ale děly věci! Nastoupil úplně jiný Baník, než ten, který hrál v první půli. Jako by se hráči konečně oprostili od nervozity a hráli zejména v útoku tak, jak si určitě představovali, že nastoupí hned od začátku. Nejlépe byla změna vidět na Ondrovi Šulcovi a Vojtovi Petrovském. Zejména první jmenovaný, který byl v prvním poločase nedůrazný (dal v 1. poločase 1 branku) se zvedl a po krásných střelách vsítili 4 branky za sebou. Rázem byl stav 14:12 pro nás a výborný výkon pokračoval. V 45. minutě jsme vedli už rozdílem šesti branek a zdálo se, že konec změníme v exhibici. To by ale ten zápas nesměl být finálový a nesměli bychom hrát s houževnatými Valachy. Ti se nikdy nepoloží a bylo tomu tak i dnes. Pomalu začali dotahovat. V koncovce se dařilo Stržínkovi, který se nakonec znovu stal nejlepším střelcem utkání s osmi přesnými zásahy.

Naši hráči si už ale vítězství vzít nenechali a dovedli zápas do vítězného konce. Gólový účet pečetil symbolicky nejzkušenější hráč utkání Roman Farář, který podává v play off výborné výkony. Pamětníkům zlaté éry ze začátku tisíciletí jistě právě toto období, spolu s Tomášem Heinzem připomínají.

A pamětníci jistě oceňují i výbornou atmosféru v utkáních play off, kterou tvoříte vy, věrní fanoušci. Hráči to náležitě oceňují a i díky vám, vždy nechají na palubovce všechny síly!

Jiří Kekrt (Zubří): Bylo to typické finálové utkání. O tom, že jsme utkání nedotáhli zdárně do konce rozhodlo prvních 15. minut druhého poločasu, které jsme prohráli 10:3 a pak už jsme nezvládli výsledek otočit.

Jozef Hanták (HCB): Byl to tvrdý, náročný ale myslím že korektně vedený boj. Jsem rád, že mezi týmy nepanuje nějaká nemístná nevraživost. Myslím, že za výkon v druhém poločase jsme si vítězství zasloužili i když až do konce byl výsledek na vážkách.