pá 28.10.2016 |

Po velmi dobrém výkonu jsme porazili mistry z Plzně

Do dnešního dne jsme v rámci této sezóny měli za sebou jen jedno domácí vítězství. To jsme dnes chtěli změnit i když před námi stál velmi těžký soupeř - úřadující mistr Talent Plzeň. A po velmi bojovném průběhu plném nasazení našich hráčů se to povedlo.

První poločas jsme začali lépe než hosté. Ti sice vsítili první branku utkání ale tu jsme rychle opětovali a přidali další tři, zejména po podařených rychlých útocích. Právě už za stavu 4:1 si poprvé vzala lavička hostí oddechový čas a ten nakrátko i pomohl. Plzeň se totiž rychle dostala do kontaktu, když snížila na rozdíl pouhé jediné branky. V dalším průběhu jsme ale opět byli lepšími my. Dařila se nám hra přes křídla a i pivoty, kteří sice dnes nezaznamenali moc přesných zásahů ale vybojovali na brankovišti řadu tvrdých soubojů, po kterých byli hosté často trestáni vyloučením či sedmimetrovým hodem. A to ještě řadu stoprocentních šancí chytili brankáři hostů. Rovněž naše obrana byla o poznání důraznější a rychlejší než v předchozích zápasech, její dobrá hra pomohla brankáři Witkowskému, který se za ní rozchytal k dobrému výkonu. To vše činilo nemalé problémy útočníkům hostů.

Druhá půle v podstatě kopírovala tu první. Zase jsme začali lépe a brzy jsme se dostali do brankového trháku. Ve 47. minutě byl stav 18:13. Hosté na nás zkoušeli různé druhy obran, ale dnes to na naše bojovně naladěné borce nestačilo. Náš dobrý výkon pokračoval a nepustili jsme už hosty blíže než na rozdíl pěti branek. Až v koncovce jsme polevili a v podstatě pouze dohrávali. Dovolili jsme tak Plzeňským výsledek mírně zkorigovat.

Takže suma sumárum, kdo dnes nepřišel, může litovat. Neviděl naše letošní nejpodařenější vystoupení. Věříme, že ne poslední a tak určitě přijďte zase příště, je na co se koukat. Další domácí utkání ale budeme hrát až 20. listopadu s Frýdkem Místkem.

Před námi je totiž reprezentační pauza, ve které bude reprezentace ČR hrát kvalifikaci o EURO 2018 v Chorvatsku. Čeká nás 2. listopadu těžký duel na Islandu a poté dne 5. listopadu v Plzni domácí utkání s Makedonií. Držíme palce!