ne 7.12.2014 |

Povinná výhra s Litovlí

Včerejší podvečerní utkání jsme sehráli na domácí palubovce a po třech prohrách venku (Jičín, Plzeň a Zubří) jsme si nepřipouštěli nic jiného než to, že tentokrát musíme vyhrát. O to víc, že jsme hostili Litoval a ta v dosavadním průběhu nasbírala pouze 5 bodů.

Na utkání jsme se těšili i ještě z jednoho jiného důvodu. A ten se jmenuje David Juříček. Po dlouhých jedenácti letech se totiž na naši palubovku vrátil právě v dresu nováčka z Litovle, kterého před touto sezónou posílil. A dokázal že ani ve čtyřiceti letech z házenkářského umu a z fyzičky nic neztratil. Bez problémů stačil i o generaci mladším hráčům.

Teď už k samotnému průběhu. Začali jsme sice svižně, rychle se ujali vedení 4:2 ale pak přišly dvě trefené tyče z rukou Tomáše Mlotka a Radima Chudoby, a hosté se rázem dotáhli a pak byl další průběh první půle velmi vyrovnaný. Sice jsme měli mírně navrch a hosté spíše dotahovali, nicméně na větší brankový rozdíl jsme se nedokázali dostat. Zejména nás trápil střelecky výborně disponovaný Konšel, který v prvním poločase dokázal připsat na svůj střelecký účet sedm přesných tref. Do šaten jsme tak odcházeli s náskokem pouhých dvou branek a bylo jasné, že nás čeká ještě tvrdý boj.

V nástupu do druhé půle se trefil znovu dvakrát Konšel a tak došlo na jeho osobní obranu. Ujal se ji Tomáš Mlotek a od té doby jsme si začali tvořit náskok. Mezi 39. a 48. minutou jsme se trefili devětkrát v řadě, když se tradičně prosazovali naši nejlepší střelci Veřmiřovský a Chudoba. Utkání už pak mělo svého vítěze a šlo pouze o to, jakým skórem vyhrajeme. Před koncovkou se dostali na palubovku i hráči, kteří nejsou v základní sestavě a dohrávalo se víceméně v poklidu. Takže kdo si našel cestu do naší haly v tomto netradičním čase, mohl vidět jednoznačnou výhru Karviné, byť to v přestávce ještě nebylo tak jednoznačné.

Další extraligové utkání budeme hrát v neděli 14.12.2014 v Hranicích a na domácí palubovce nás můžete vidět v posledním letošním utkání ve čtvrtek 18.12.2014 v 17:30 hodin.

Ale nejbližší zápas budeme hrát už tuto středu 10.12. v 18 hodin ve Zlíně. Bude se tam totiž hrát osmifinále Českého poháru. Takže program nejbližších dnů je dost nabity a držte nám palce ať jej zvládneme co nejlépe.

Jaroslav Hudeček, asistent trenéra HCB: Myslím, že jsme mohli několik útoků zakončit lépe. Těsné skóre plynulo také z toho, že jsme neeliminovali litovelské střelce Konšela nebo Schmalze, dnes hlavně Konšela, v takové míře, v jaké jsme chtěli. Teprve když se obrana zlepšila a začali jsme hrát důrazně, výsledek se dostavil. Ve druhé jsme pokryli Konšela a Litovel už nebyla tak úderná. Začali jsme hrát jako tým, odskočili soupeři postupně na deset branek. Byli jsme produktivní v přechodu do útoku, z toho jsme dali hodně gólů. Trochu jsme prodali, co v nás je. Myslím, že od začátku druhé půle do takové dvacáté minuty to byl velmi dobrý výkon, který bych přirovnal k našemu vystoupení proti Plzni. Byla tam kvalita.