ne 25.10.2009 |

Připsali jsme si do tabulky další vítězství

Dnes jsme si na domácí palubovce poradili se soupeřem z Kopřivnice, která v minulém kola vzala bod Hranicím. Už na začátku jsme si vybudovali malý náskok a tem jsme do konce navýšili na konečný rozdíl deseti branek. Teď je před námi reprezentační přestávka a po ní hrajeme důležité utkání se Zubřím. To bude 4.11. v 17:30 hodin na domácí palubovce.

Vzhledem k dobrému výkonu Kopřivnice v minulém kole jsme očekávali jak si povede v souboji s námi. začátek měli hosté dobrá ale brzy jsme si vybudovali malý náskok, který jsme postupně navyšovali.

Kopřivnice odehrála herní pasáže, ve kterých byla vyrovnaným soupeřem. Například v rozmezí 15.-25. minuty, kdy poměrně bez problémů smazalo pětigólové manko, takže jsme ve 27. minutě vedl už zase jen 14:12. Konec poločasu však patřil nám.

Až na několik minut druhé půle jsme byli po přestávce lepší - důraznější a přesnější v koncovce. Kopřivnici držel svými zásahy exkarvinský Miroslav Rachač, kterému utkání vyloženě vyšlo – nasázel nám totiž 13 branek. Na naší straně mu konkuroval jen Ján Faith s devíti trefami.

Kopřivnice se ve druhé části sympaticky snažila, ale Karviná pokračovala v rychlém tempu a dovedla utkání bez větších problémů do vítězného konce.

Trenér Kopřivnice Miroslav Bartoň: „Dneska nejsem příliš spokojen s pravou stranou naší sestavy. Na té levé to bylo dobré, kdyby se k ní přidala i pravá, mohli jsme Karvinou pozlobit více. Ten výsledek je pro nás krutý, v posledních třech minutách jsme nedali ani gól a domácí tři,“

trenér HCB OKD Jozef Hanták: „Na herním projevu musíme ještě zapracovat, ale zhruba tak, jako jsme dnes předvedli, nebo se o to aspoň snažili, by měl vypadat. Čili jednoduchá obrana 0-6, případně 1-5, získání míče a okamžitý kontr na naše křídla. Tam se dnes dařilo Janovi Faithovi, který vyčníval nad ostatními.“