so 4.4.2015 |

Proměnili jsme hned první matchball a jsme v semifinále!

Podařilo se to, v co jsme si netroufali před začátkem této série ani doufat. Ale kouzlo play off pro nás stále funguje a porazili jsme před plnou halou Zubří i v třetím utkání a postoupili jsme tak do semifinále! Díky Vám všem za podporu a zveme Vás na utkání semifinále.

Před začátkem série jsme sice věřili v úspěch ale že se bude na naší palubovce hrát už první utkání za stavu 2:0 pro nás, v to jsme přece jen nedoufali. V průběhu týdne nás ale znervóznila jedna událost. S teplotami totiž ulehl hrdina nedělního utkání v Zubří, Luboš Veřmiřovský. Chystali jsme se tak na variantu, že nebude moci vůbec nastoupit. Dnes se sice rozcvičil s týmem a k utkání nakonec i nastoupil v průběhu druhého poločasu, ale po nemoci přece jen nemohl být pro tým tou oporou jak jsme zvyklí. Naštěstí jej zastoupili jiní hráči, zejména Marek Monczka, který podal opravdu dobrý výkon.

Skóre zápasu otevřel hostující Kašpárek ale vzápětí srovnal Slávek Mlotek. A to tak trochu předznamenalo průběh celého utkání. Bylo totiž velmi vyrovnané a dramatické. Častěji jsme sice byli ve vedení my, ale hosté byli neustále na dostřel. Zápas byl plný dramatických, vypjatých situací jak na palubovce tak na lavičkách. Ale to se dalo tak trochu čekat vzhledem ke stavu a také ke zvláštní situace, která vznikla po sobotním sedmičkovém rozstřelu.

Nicméně hrála se kvalitní rychlá házená a k výborné atmosféře v hale přispěly oba fankluby a také to, že do haly si našlo cestu spoustu fanoušků a hala byla zaplněná tak, jak byla naposledy snad při posledním play off v r. 2010. Za to Vám všem patří dík.

V polovině prvního poločasu jsme si poprvé vytvořili náskok tří branek a v 25. minutě to bylo dokonce o branek pět (14:9). Ale to byl největší rozdíl ve skóre. Už do poločasu hosté dokázali snížit na rozdíl pouhých dvou branek a byli zpátky ve hře.

Nástup do druhého poločasu se odehrával na trochu prořídlé palubovce. Hosté totiž hráli ve čtyřech a my měli šanci opět zvýraznit vedení. To se ale nestalo a naopak ubráněné oslabení hosty zase nakoplo. Pokračoval boj o každou branku. V naší opět, stejně jako v Zubří, čaroval Kuba Lefan a dokonce si připsal i jednu přesnou trefu. V přesilovce totiž hráli zubřané bez brankáře a Kuba, po dalším ze svých skvělých zákroků, přesně zamířil přes celou halu. Sklidil za to zasloužený aplaus naplněných ochozů.

K jeho výbornému výkonu se přidali hráči v poli. Již zmiňovaný Marek Monczka, Radim Chudoba se také rozehrál a dal 8 krásných branek, hru dobře řídil Slávek Mlotek a v dramatické koncovce proměňoval své šance Ivan Ivkovič. Jmenovaní ale nebyli sami. Naopak všichni hráči, kteří dnes nastoupili, odvedli opravdu maximum a to vše vedlo k tomu, že jsme se po dramatické koncovce, ve které jsme měli i štěstí, radovali z postupu do semifinále Extraligy!

Jaroslav Hudeček, trenér Baníku OKD Karviná: „Vedení 2:0 v sérii může působit tak, že už vlastně není co řešit. Já ale z hlediska svých zkušeností vím, že poslední krok je vždy ten nejtěžší. V dnešním utkání se to také potvrdilo. Náš soupeř hrál v dnešním zápase úplně nadoraz. Jsem ale velice rád, že to naši hráči zvládli a vybojovali i třetí souboj, který je posunul do bojů poslední čtyřky. Klobouk dolů za obrovskou bojovnost a dodržení taktických pokynů. Nutno vyzdvihnout dnešní brankářský výkon Lefana, který opět kraloval. Výborně nám také fungovala obrana a rychlý přechod do útoku. Postupný útok byl horší, ale dokázali jsme si poradit. Výsledek 3:0 je pro mě opravdu říše snů, který bych nikdy nečekal.“
Jiří Kekrt, trenér Gumáren Zubří:
„Myslím si, že dnešní utkání bylo velice dramatické a bojovné. Zápas se přeléval od začátku do konce z jedné strany na druhou. Podle mého názoru rozhodl konec utkání, kdy jsme neproměnili několik vyložených šancí.“