ne 18.9.2016 |

První domácí zápas jsme zvládli lépe než hosté z Jičína

O velmi důležité body se vedla dnes dopoledne bitva na naší palubovce. Hosté zatím totiž ještě v této sezóně nebodovali a tak o to větší touha po vítězství je hnala. A my samozřejmě doma chtěli naplno bodovat také.

Na začátku se vedlo lépe hostům z Jičína. Domácí dali svou první branku až v sedmé minutě když Frančík snižoval na 1:2. Hosté výborně bránili a nepustili nás k pořádnému zakončení a v jejich brance výborně chytal Veverka. A tak jsme celý první poločas jen dotahovali malý náskok Jičína. Ani přítomnost Saši Radčenka po dlouhých letech na karvinské palubovce nevedla ke zlepšení a uklidnění naší hry. Zkoušeli jsme nejednou i hru se sedmi hráči v poli ale příliš se nám to nevedlo. Spíše jsme z těchto situací inkasovali. Na poločasových 10:10 vyrovnali asi vteřinu před sirénou Jirka Užek povedenou ranou z dálky.

Nástup do druhé půle ale vyšel podstatně lépe nám. Zlepšili jsme obranu a z rychlých útoků si vytvořili uklidňující náskok. A také Witkowski v naší brance se rozchytal k dobrému výkonu. I v druhé půli nadále oba týmy zkoušely hru v sedmi hráčích, ale tentokrát jsme byli daleko úspěšnější my. Vypracovali jsme si postupně až šestibrankový náskok (22:16) v 46. minutě. Nicméně hosté se nevzdávali a dokázali koncovku zdramatizovat když se střelecky dařilo zajména Ondrovi Šulcovi a Drbohlavovi. Na blíž než dvě branky se ale už nedostali. Vybojované dva body tak zůstaly v Karviné.

Další, už čtvrté kolo odehrajeme příští týden v sobotu v Brně a na domácí palubovce nás můžete vidět dne 2.10.2016 v 10:30 kdy budeme hrát s Kopřivnicí.

Radek Bartošic, trenér HCB Karviná: „Jičín chtěl hodně uspět, protože zatím má na svém kontě dvě porážky. Hráli opravdu dobře a nás vítězství stálo hodně sil, takže jsme rádi za tyto vydřené body. Myslím že pořád máme na čem pracovat a co zlepšovat.
Aleš Babák, trenér HBC Rona Jičín: „Odjíždíme zklamaní, protože jsme neodehráli špatné utkání a nebyli jsme horším týmem. Nezachytili jsme začátek druhého poločasu, kdy si Karviná vybudovala náskok při hře v sedmi hráčích. Tam dokázala zkušeně využít nabízené šance.