ne 10.2.2002 | Michal Berg

Sečovce si odvezly debakl

Třetí celek slovenské skupiny Handball Internatinal League na Baník Karviná nestačil a odvezl si porážku o více než dvacet branek. Karviná tak úspěšně vykročila po 67 dnech přestávky do letošních zápasů HIL. V dalším zápase se utká doma ve středu 13.2. od 17:30 s odvěkým rivalem z Frýdku-Místku.

Karviná přivítala v dohrávaném utkání jedenadvacátého kola třetí celek slovenské skupiny HIL ŠKP Sečovce. Zkušený tým hostů získal vloni slovenský mistrovský titul a tak se očekávala zajímavá hra.

Vyrovnanou házenou však viděli diváci pouze v úvodních třech minutách. Poté se domácí rozstříleli, zatímco hosty deprimoval vynikající Martin Galia.

"Prvních třiadvacet minut hráli moji svěřenci přesně to, co bych si od nich představoval," komentoval začátek utkání trenér Hargaš. "Dokázali jsme trestat soupeřovy chyby a Martin Galia chytal skvěle," dodal trenér.

Hosté dohráli první poločas v těžkém útlumu, domácí naopak bavili diváky povedenými kombinacemi a nápaditým zakončením brejků. Poločas skončil výsledkem 24:6.

Po přestávce zvyšovali domácí vedení, střeklecky se dařilo Drobkovi, Vaškovi a hlavně Konečnému, který zaznamenal 12 branek. Později dal trenér Hargaš šanci mladým Bednaříkovi a Horákovi, ale ti nabídnutou příležitost pod dojmem vysokého vedení nevyužili. Soupeř se střelecky chytil a stačil držet "jen" dvacetigólovou ztrátu. V závěrečné desetiminutovce už domácí poslevili, výsledné skóre uzavřel brankou v posledních vteřinách Roman Farář.

Ivan Hargaš (Karviná): Počítali jsme s tím, že hráči, kteří nebyli s reprezentací budou mít dostatek sil, aby byli útředními postavami zápasu. Velmi nám pomohlo odložení středečního zápasu v Plzni, naši reprezentanti se mohli zregenerovat.

Martin Gregor (Sečovce): Dělali jsme mnoho chyb, to by si naši zkušení hráči neměli dovolit, a to ani proti tak silnému spoueři, jako je Karviná.