so 23.4.2016 |

Tak jsme v semifinále!!!

Málokdo věřil, že se bude opakovat loňská situace, kdy jsem favorizované Zubří vyřadili ve čtvrtfinále 3:0 na zápasy. A také se říká, že nevkročíš dvakrát do stejné řeky. A ejhle - dnes jsme přesto dokázali opakovat loňský výkon a po třech vítězstvích jsme postoupili do semifinále ve kterém se utkáme s Duklou!

Před startem třetího utkání jsme měli navrch, vzhledem k tomu, že jsme si minulý týden přivezli ze Zubří dvoubodový náskok. Hostům se určitě nastupovalo za takto, pro ně nepříznivého stavu, těžko. Nicméně Zubřané jsou známí tím, že nikdy nic nezabalí a tak jsme očekávali další těžké utkání, ve kterém budeme bojovat s hosty o každý míč. Jsme rádi, že i Vy, naši diváci, jste pochopili důležitost tohoto utkání a přišli jste nás podpořit v opravdu hojném počtu. Hráči si toho moc vážili a tato podpora je hnala kupředu.

Úplný začátek patřil hostům. Vedli 2:0 a naši borci se poprvé trefili až ve třetí minutě. To se poprvé trefil Lukáš Frančík, který se nakonec stal našim nejlepším střelcem v tomto utkání. A poté se spustila naše útočná lavina. Kluci hráli opravdu s chutí, dobře bránili a v útoku řádil zejména Slávek Mlotek. Hýřil pohybem, přesně střílel a vzhledem k tomu že opět chytal výborně Kuba Lefan, náš náskok rychle narůstal. Do desáté minuty ještě dokázali hosté kontrovat. Stav byl 6:5 a čekala nás rozhodující pasáž duelu. Během následujících patnácti minut jsme totiž stříleli jednu branku za druhou. Hosté trochu zpanikařili, v útoku tvořili zbrklé technické chyby a ty jsme dokázali trestat. Ve 23. minutě byl stav 17:5 a moc nebylo co řešit. Toto opravdu nečekal ani největší optimista!

Tady bych rád zastavil u fanoušků hostů. Ti opravdu zaslouží poklonu - povzbuzovali po celou dobu a to i v pasážích, kdy jejich miláčci byli hodně dole a nic se jim nedařilo. Spolu se zbytkem zaplněné haly se tak starali o vskutku výbornou atmosféru, která se ničím nezadala s tou, která panovala v naší hale v těch nejlepších letech, kdy jsme byli bezkonkurenčně nejlepší týmem v ČR a získávali jsme jeden titul za druhým.

Poločasový stav 19:10 moc šancí na zvrat hostů nedával ale ti se o něj přesto pokusili. Do druhého poločasu nastoupil do branky hostů Orság, který nahradil nevýrazného Malinu. Okamžitě se chytil a řádně trápil naše střelce. Je třeba ale říct, že ti neoplývali tou jistotou z první půle a útok nebyl zdaleka tak důrazný. Trvalo dlouhých deset minut než jsme se v druhém poločase prosadili a to ještě ze sedmimetrového hodu. Naštěstí naše obrana nedovolila hostům příliš branek a tak ani tento náš výpadek neodvrátil porážku Zubří a nezabránil v tom abychom s přehledem uhájili vítězství v tomto utkání a rovněž vítězství 3:0 v této čtvrtfinálové sérii. A po jejím průběhu je třeba říct, že naše vítězství bylo určitě zasloužené. Naše sportovní forma před play off už tradičně stoupala a hostům naopak klesla a nedokázali navázat na své výborné výkony ze základní části.

Před námi je tak semifinále a boj o medaile. Podaří se nám jednu po létech získat? Po zisku trofeje Českého poháru by to bylo opravdu krásné vyvrcholení sezóny.
Spolu s námi se do semifinále zatím probojovaly týmy Talentu Plzeň a Cementu Hranice. Série mezi Duklou Praha a Jičínem ještě není dohraná. Pražané totiž reprezentují naši házenou v semifinále Challenge Cupu a nutno říct že úspěšně. Včera si odvezli z Portugalska velmi nadějnou porážku o jedinou branku 34:33.

Andrej Titkov, trenér HC Zubří: „Takové vyřazení bolí. Myslím tím ten způsob, jakým jsme se dnes prezentovali a kvůli kterému jsme vypadli. Jsem skoro až znechucený, protože prohrát můžeme, ale ne po takovém výkonu. Je to bolestivé. Hlavní příčinu vidím v psychice. Vůbec jsme nezvládli první půli a přes veškeré pokusy s tím něco udělat se žádný z hráčů nechytil, nikdo nezavelel k útoku a nevzal to na sebe. Nešlo nám to. Selhali jsme ve všech směrech, ale hlavně v útoku." Na startu druhé půle jsme se na chvíli oklepali, ale tušil jsem, že to už bude problém. Ztrácet na Baník deset gólů je zkrátka moc. Tohle v play-off nemá šanci," pronesl mrzutě.

Roman Farář, hrající prezident HCB Karviná: „Věděli jsme, že do toho musíme jít naplno, protože poslední krok bývá nejtěžší. Tak jsme do toho dali všechno a předvedli parádní házenou. Myslím, že dnešní zápas i celá série ukázala tu krásnou stránku play-off, jeho dramatičnost i fakt, že hůře postavený celek může vyřadit lépe postaveného. Pro diváky je taková házená atraktivní a tohle extralize pár let chybělo. Asi je to tak že na Zubří prostě umíme. I proto jsme si před sobotou říkali, že by byla obrovská škoda to podcenit a celou výhodu zahodit. Určitě jsme se nechtěli sejít v neděli znovu a podstoupit další tvrdý zápas, protože s nimi to vždy bolí."