ne 6.12.2009 | Ivo Dudek

V dramatickém utkání byli šťastnější hosté

Po velmi vyrovnaném a dramatickém průběhu si z naší haly odváží oba body Dukla Praha a odčinila tak debakl, který s námi utržila ve třetím kole Zubr Extraligy v Praze. V naší soupisce stále chyběli nemocní Šulc s Ivanovem. Nekompletní sestava bojovala, dřela ale na rovněž dobře hrající hosty to tentokrát nestačilo.

Začátek utkání vyzníval mírně lépe pro nás. Dařilo se nám prosazovat přes obranu hostů a v 21. minutě byl stav 9:6. Pak dostal Tomáš Pavlíček dvouminutový trest a hosty to trochu "nakoplo". Podařilo se jim stav srovnat když v 30. minutě vyrovnali na poločasových 11:11.

Ve druhém poločase byl už průběh velmi vyrovnaný, hře dominovaly obrany a výborní brankáři na obou stranách. Rozhodující okamžiky nastaly mezi 25. a 28. minutou, kdy hosté třikrát za sebou skórovali a ze stavu 21:20 bylo rázem skóre 21:23. Ve zbývajícím čase už se nám přes velké úsilí a bojovnost hráčů se nám už nepodařilo srovnat. Na straně hostů stálo i štěstí při střele Sliwky, který trefil jen břevno.

Trenér Dukly Pavel Pauza: Jsme rádi, že se nám podařilo vrátit domácím porážku doma, kde jsme ostudně prohráli o devět branek. Dnes jsme dokázali, že se nám v této sezoně daří a ten výpadek doma s Karvinou byl ojedinělý. Takže k zápasu samotnému - byl velmi vyrovnaný a vyhrát mohly oba týmy. Nám se podařilo za stavu 21:20 pro domácí šňůrou tří branek zápas zvrátit a protože už bylo málo času do konce, domácí už nestačili kontrovat. Nám se podařilo stav udržet zejména výbornou obranou a vynikajícím výkonem Dana Rangla v brance.
Asistent trenéra HCB OKD Martin Kostelník: Nezbývá než pogratulovat Dukle k vítězství. Dá se říct, že byla v závěru šťastnějším týmem. Zápasu dominovaly výkony gólmanů na obou stranách, kteří se překonávali v úspěšnosti. Střelci to neměli jednoduché. Na naší straně vyhořeli dva - Petrovský i Zdráhala. Naopak na straně Dukly se dá vyzdvihnout výkon Poláška s Brabcem, kteří dali vlastně dvě třetiny jejich branek.