po 15.3.2004 | Hansel Radim

Vydřená výhra nad Bratislavou.

Karvinští hráči porazili v utkání 26. kola HIL mužstvo ŠKP Bratislava po velice vyrovnaném průběhu, když hosté ještě sedm minut před koncem vedli.

V utkání 27. kola HIL musela Karviná, pokud nechtěla ztratit kontakt s čelem tabulky, bodovat. Domácí tým měl také svému nedělnímu soupeři co vracet, protože bratislavští hráči je na podzim ve své hale porazili rozdílem třídy o šestnáct branek. Sobotní zápasy 27. kola přinesly také nečekané výsledky, P. Bystrica si nečekaně hladce poradila s Frýdkem Místkem, Allrisk vyhrál v Trnavě, proto jen plný bodový zisk mohl udržet náskok před Pražany a snížit náskok Frýdku na dva body.

Domácí vstoupili do utkání s velkou chutí, do páté minuty si drželi dvoubrankový náskok, ale pak se karta obrátila: Hosté vyrovnali průběh a šli do jednobrankového vedení, které si udržovali až do 15. minuty. Pak se Karviná třemi brankami v řadě opět dostala do hry a ve 27. minutě svítil na ukazateli stav 12:9 pro domácí hráče, který však ještě do poločasu dokázala Bratislava snížit na rozdíl jediné branky.

Druhá půle přinesla opět vyrovnanou partii, která se však vyznačovala velkým množstvím chyb a nepřesností v útoku. Domácí tým tahla trojice hráčů Mrózek, Szymanski, Vašek, která se také podělila o třináct branek. Když ještě sedm minut před koncem svítil na tabuli stav 19:20 ve prospěch hostů,schylovalo se k dalšímu překvapení tohoto kola, ale domácí zlepšenou hrou získali opět vedení na svou stranu a nepovolili již tento stav hostům otočit.