po 4.2.2013 |

Z Brna jsme přivezli cenné body a naději na první šestku

Velmi důležité utkání s dobrým koncem pro nás bylo včera k vidění v městské hale na Vodové ulici v Brně. V přímém souboji dvou sousedů v tabulce a uchazečů o umístění v první šestce, jsme porazili domácí KP Brno a bodově jsme se tak na soupeře dotáhli. Vzhledem k tomu, že na podzim Brno v Karviné remizovalo, máme tak lepší i vzájemný zápas.

Byli jsme si, stejně jako domácí, vědomi důležitosti tohoto utkání. Pokud bychom v něm totiž neuspěli, přesouvala by se naše možná účast v nadstavbě do oblastí teorie. A hned od začátku bylo na palubovce poznat, že hráči do nadstavby opravdu postoupit chtějí. Na palubovce se totiž hrálo důrazně, s velkým nasazením a o každý míč se sváděly boje. První branku do sítě Brna obstaral náš dlouhodobě nejlepší střelec Vojta Petrovský. Právě on si za svůj přístup a podaný výkon zaslouží absolutorium. Nastoupil totiž do utkání se zdravotními problémy a vůbec to nebylo vidět. Zdravotní problémy měl i Ondra Meca, ale i on se dal dohromady a zaslouží si za bojovnost a nasazení pochvalu. Tu si za včerejší výkon ale zasloužili všichni hráči, protože opravdu podali odpovědný výkon s plným nasazením a karvinští fanoušci, kteří byli v hale, je po zásluze odměnili potleskem.

Začátek byl, jak se dalo očekávat, velmi vyrovnaný. O branky Brna se starali Hastík s Hubáčkem a za nás se o nějvětší brankový příděl starali již zmíněný Petrovský a Vančo s Hanischem. Ve dvanácté minutě jsme si vybudovali malý náskok (5:9) a v patnácté jsme už vedli dokonce o branek pět (7:12). Bohužel druhá polovina první půle nám až tak nevyšla a domácí se pomalu ale jistě vraceli zpět do zápasu. Do poločasu, který byl velmi bohatý na branky, dokonce stáhli rozdíl na jedinou branku.

Vstup do druhého poločasu ale vyšel podstatně lépe nám než našemu soupeři. V brance se výborným zákrokem chytil Pyško a na dlouho zamkl branku. Samozřejme ve spolupráci s obranou, která taky fungovala dobře. Za první desetiminutovku musel Víťa Pyško vytahovat ze sítě balón jen jednou, když se trefil Hastík a Bavlnka v brance Brna, hned šestkrát. V této fázi zápasu proměňoval brejky a přidával tak důležité branky zejména Michal Paululik, který se nakonec stal našim druhým nejlepším střelcem. Náš náskok tak zase narostl na šest branek a je jen škoda, že své "tutovky" za tohoto stavu neproměnili postupně Vančo, Chudoba a již zmíněný Paululik. Ani jeden z nich si nepřišel na dobře chytajícího Bavlnku.

Domácí tak dostali šance na korigování stavu a ty ale využili jen částečně. Úplně na dostřel se už nedostali. Náskok aspoň o čtyři branky jsme si pořád udržovali a na konečný rozdíl dvou branek už domácí korigovali až v poslední minutě, když o vítězi bylo rozhodnuto.

Předvedený výkon je určitě tou nejlepší pozvánkou k sobotnímu domácímu duelu s Pražskou Duklou. Ta teď v tabulce na čtvrtém místě a má o dva body více než my.
Tedy stejný náskok, jako mělo před včerejším utkáním Brno....