ne 3.12.2017 |

Z Dukly jsme se vrátili s prázdnou

Na Dukle se nikdy nehrálo a ani tentokrát, když je Dukla v tabulce pod námi, se nedal předpokládat jednoduchý zápas. Naopak, Dukla se po navrácení marodů do sestavy zvedá a stoupá nahoru. A vzrůstající formu potvrdili Pražané i proti nám.

Hned od začátku se hrála velmi rychlá házená nahoru dolů. Jako první jsme se prosadili my, když Piątek v nelehké pozici zužitkoval přihrávku od Slávka Mlotka. To ale bylo bohužel naposledy, kdy jsme v utkání vedli. Hrál se sice dlouho vyrovnaný, dramatický zápas ale domácí v něm byli vždy o krůček vepředu.

V 15. minutě byl stav 11:6 pro domácí a nevypadalo to moc dobře. Naši borci se ale zvedli, do poločasu se dotáhli na 18:16 a vše tak bylo před druhým poločasem otevřené.

Druhý poločas jsme začali dobře, brzo jsme dokonce dokázali vyrovnat když byl ve 36. minutě stav 22:22. To byly chvíle Tymoteusze Piątka kdy se trefil třikrát za sebou. Ale další úsek hry patřil domácím. Začali jsme dělat chyby v obraně a dovolili tak domácím jednoduše skórovat. Naopak v útoku jsme zahodili vyložené šance a také nedůrazně zakončovali. A toho právě domácí využívali ke skórování. Během šesti minut si vytvořili náskok 28:23 a v podstatě rozhodli o svém vítězství. V koncovce se trefil šestkrát domácí Jeníček a nakonec se stal nejlepším střelcem duelu s deseti trefami.

Nedá se nic dělat, Dukla vyhrála zaslouženě a my se musíme soustředit na další zápasy. Už ve středu 6.12. hrajeme první utkání čtvrtfinále Českého poháru a hned o víkendu si paradoxně oba týmy souboj zopakují. To totiž budeme hrát 9.12. v 17 hodin na palubovce Brna utkání 12. kola extraligy.

Na domácí palubovce se představíme v posledním letošním utkání dne 17.12.2017 kdy budeme hostit TJ Cement Hranice. Přijďte fandit!

Marek Michalisko, trenér HCB: Dnes jsme si to jednoznačně prohráli v obraně. Připravovali jsme se poctivě na hráče soupeře - víme co umí například Šůstek nebo Mubenzen a ty jsme si pohlídali. Ale v druhém poločase, poté co jsme dotáhli stav na 22:22 jsme neproměnili řadu tutovek a naopak obrana 0 - 6 inkasovala z pivota ze situací na které jsme se také připravovali. A poté se rozstřílel Jeníček nebo spíše jsme jej neubránili. Hráči věděli jak na něj ale přesto jej neuhlídali. Dnes zahrál nadstandard jen Marek Drzyzga, který opravdu odvedl svoje.

Jan Josef, trenér Dukly Praha: "Byl to zápas oboustranně velmi kvalitní a atraktivní ve velké rychlosti. Z naší strany rozhodla druhá desetiminutovka druhého poločasu, kdy jsme dokázali otočit z mínus jedna na plus čtyři branky. Vše díky zlepšené obraně a 5 zákrokům Daniela Rangla za sebou. Na postavenou obranu v druhém poločase zaskočil výborně na pravé spojce Štěpán Jeníček, který nakonec dal 10 branek a z toho 6 branek v rozhodujících fázích utkání. Musím poděkovat celému týmu za vynikající výkon, protože jsme získali dva body proti jednomu z top týmů soutěže. Rád bych poděkoval fanouškům a to zejména autobusu dětí z Třeboně, které nás neustále povzbuzovaly po celý zápas a očividně si utkání užily společně s focením po výhře."