čt 16.3.2017 |

Z Frýdku Místku jedeme bez bodu

Nepovedené poslední utkání základní části, které ale nemělo už vliv na postavení v tabulce, jsme odehráli včera ve Frýdku Místku.

Začátek utkání byl spíše ve znamení útoků a bez pevných obran. Branky přibývaly na obou stranách ve velmi rychlém tempu a počítadlo skóre bylo neustále v permanenci. V polovině prvního poločasu se nám povedla malá šňůra tří branek a utekli jsme domácím na 8:11. Ti na to reagovali oddechovým časem a nutno říct, že velmi úspěšným. Na dlouhé minuty pak totiž kralovali domácí. Zpevnili obranu a za ní se chytil domácí brankář Marenčák. Od té doby nám začalo dělat velké problémy se prosadit. Nedali jsme branku dlouhých dvanáct minut. Na druhé straně naše obrana pokračovala v nedůrazném výkonu a dovolovali jsme domácím snadno zakončovat.

Naše nedůrazná a nepřesná hra bohužel pokračovala i v druhém poločase a domácí měli vývoj plně pod kontrolou. Zaslouženě tak zůstaly oba body ve Frýdku Místku. Tato porážka už neměla ale žádný vliv na to, že jsme zůstali po základní části na pátém místě, protože Brno rovněž prohrálo, když nestačilo v domácím prostředí na Talent Plzeň.

Play off začíná už 25.3.2017 a našim soupeřem jsou, jak se dalo před posledním kolem očekávat, Lovosice. Budeme zahajovat na jejich palubovce a v domácím prostředí se představíme na apríla - 1.4.2017 kdy se bude hrát třetí zápas čtvrtfinálové série.

Aleš Chrastina, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Na pohled velice pěkné a bojovné utkání. Ze začátku jsme nebyli schopni eliminovat útočnou fázi Karviné, hlavně spolupráci s pivotem. Myslím si, že jsme dnes vyhráli hlavně díky výkonu brankáře a klepu na dřevo, aby forma Honzovi vydržela.“

Alexander Radčenko, trenér HCB Karviná: „Gratuluji k dnešnímu zaslouženému vítězství domácímu týmu. Ten byl dnes ve všech aspektech hry lepší. Velký rozdíl vidím v tlaku na obranu a ve hře jeden na jednoho, kdy jsme prohrávali většinu soubojů. Dneska jsme nepředvedli moc dobrý výkon a proto jsme prohráli.“