út 30.4.2013 |

Z Kopřivnice vezeme dva body

Dnes v podvečer jsme hráli další kolo nadstavby Tipgames extraligy. Tentokrát v Kopřivnici, kde se nám nikdy nehrálo dobře. Ani tentokrát se naše vítězství nerodilo nijak lehce, nicméně jsme znovu neodešli poraženi a připsali si tak do tabulky dva body..

V posledním dubnovém večeru se sehrávalo první z utkání pátého nadstavbového kola – souboj dvou moravskoslezských „K“. Kopřivnici aktuálně patří nepopulární sestupová příčka a v domácím prostředí by potřebovala posbírat co nejvíce bodů. Karviná se už pádu do nižší soutěže bát nemusí, rozhodně se ale nehodlá vzdát alespoň poněkud hořkého vítězství v dolní pětce. Špatný úvod Kopřivnických, kteří vstřelili první branku až v osmé minutě, naznačil směr utkání. Když to po patnácti minutách hry bylo 5:10 pro Karvinou, vypadalo to na jednoznačnou záležitost pro hostující celek. Domácí se ale rvali o potřebné body. Korigovali ztrátu na dvě branky rozdílu a se stejným mankem vstupovali i do druhého poločasu. Kopřivnice měla několikrát možnost vyrovnat, ale podařilo se jí to až ve 44. minutě na 24:24. Poté však hostující tým opět po technických chybách domácích vstřelil čtyři branky v řadě a své vedení už nepustil.