so 5.3.2011 | Ivo Dudek

Získali jsme cenné dva body

Blíží se konec základní části a myšlenky všech se už upínají k blížící se nadstavbě. A pokud chceme do ní jít s dobrou pozicí, museli jsme dnes v Hranicích uspět. A to se nám po dobrém výkonu celého týmu podařilo. Zvítězili jsme totiž o čtyři branky ale vítězství se nerodilo vůbec lehce.

Ještě před utkáním vznikla zajímavá situace, kdy funkcionáři domácích nedovolili fanouškům HCB pověsit transparent na síť za brankou do míst kde nebyla široko daleko žádná žádná reklama. S vysvětlením, že tato místa nabízejí sponzorům na případné reklamy a co kdyby náhodou tam viděli ten transparent Karviné.

Vše se ale obešlo v klidu a pak už začal boj na palubovce. V posledních létech se souboje mezi Hranicemi a Karvinou dostávají dost pikantní příchuť, díky velkému pohybu hráčů mezi oběma týmy. Tedy zejména směrem z Karviné do Hranic. I tentokrát tomu nebylo jinak. Začátek byl spíše opatrný, na první branku jsme museli čekat až do páté minuty, kdy za domácí skóroval z rychlého útoku Galus a vzápětí jej napodobil Čadra. Domácí se tak ujali vedení o dvě branky. Toto vedení jim vydrželo do 12. minuty kdy byl stav 5:3. Potom jsme ale přestali v útoku zbytečně ztrácet míče a dařilo se nám vracet do obrany s hbitými křídelníky Hranic a tím jsme eliminovali jejich rychlý přechod do útoku.

Šňůrou čtyř branek v řadě jsme otočili vývoj a domácí jsme pak až do konce do vedení už nepustili. Jen nakrátko vyrovnali na 8:8. Potom jsme díky dobře hrající obraně, kde dominovali Farář s Hanischem a výbornému výkonu Drápala v brance měli neustále o krůček navrch. Domácí měli právě přes tuto obranu problémy s prosazením a dá se říct že to byl asi ten rozdíl mezi oběma týmy - obrana a výkon brankáře. Dnes totiž náš Lubo Drápal předčil i zkušeného Kučerku v brance Hranic.

V útočné fázi se nejvíce dařilo Lyžwovi, střelci sedmi branek. Dobře hráli v útoku i Monczka, Hanisch a Faith, kteří zaznamenali po čtyřech brankách. V druhém poločase jsme měli pořád malý náskok o čtyři až pět branek. Až těsně před koncem se domácí přece jen dotáhli na rozdíl pouhých dvou branek a zdálo se, že utkání mohou ještě zdramatizovat. To jsme ale nedovolili a přes to, že domácí hráli v koncovce dvakrát přesilovku, nedokázali už zápas zvrátit. Naopak obdrželi v poslední minutě sami dvě branky a konečný rozdíl byl čtyřbrankový.

Jan Hegar, trenér Hranic: Hosté vyhráli zaslouženě. Nám se herně od utkání s Duklou moc nedaří a ani dnes se nám na dobrou obranu Karviné příliš nevedlo.
Martin Kostelník, manažer HCB OKD:
Samozřejmě jsme sem jeli vyhrát, potřebovali jsme nutně ty dva body. To se nám podařilo a jsme za to samozřejmě rádi. Dnes nám dobře fungovala obrana a výborně chytal Drápal.