ne 11.3.2012 |

Ztráta nebo zisk bodu v Jičíně?

Dnešní šlágr dvacátého kola Tipgames etraligy svedl dohromady domácí Jičín s hosty z Karviné. Odjížděli jsme odhodlaní zvítězit a připravit tak domácím první porážku v této sezóně na domácí palubovce. Dlouho to vypadalo, že se nám to podaří. Měli jsme totiž tři čtvrtiny utkání navrch ale domácí výbornou koncovkou přece jen uhájili aspoň remízu.

Utkání gólově otevřel Viktor Hastík. Začátek byl svižný a na obou stranách poměrně rychle přibývaly branky. Do šesté minuty byl stav vyrovnaný 3:3, když domácí vždy dokázali na naše branky odpovědět. Potom jsme ale začínali získávat převahu a branky do sítě domácích padaly přece jen o poznání častěji než do té naší. Vybudovali jsme si tak náskok a je třeba říct že zaslouženě. Hráli jsme pohlednou kombinační házenou se kterou si domácí často nevěděli rady. Rovněž obrana fungovala dobře a tak jsme do konce poločasu získali převahu pěti branek.

V druhém poločase domácí srovnali hru, náš náskok už nenarůstal ale pořád jsme si drželi vcelku pohodlný pěti, místy až šestibrankový náskok. V 45. minutě to bylo stále 20:26 v náš prospěch. Bohužel poslední čtvrthodina nám vůbec nevyšla. Dá se říct, že jsme ten náskok prohospodařili a domácím jsme bod darovali. Do konce jsme už totiž dali jen tři branky a Jičín tak v 57. minutě, poprvé od stavu 3:3, vyrovnal stav na 28:28. Ještě jednou jsme šli do vedení, když Chudoba proměnil sedmičku ale domácí stihli vyrovnat znovu a dokonce měli i příležitost zápas otočit ve svůj prospěch. Jejich útok jsme ale ubránili a v krátkém čase který zbýval do konce jsme už branku jičínských ohrozit nedokázali.

Před utkáním bychom možná remízu brali, ale vzhledem k jeho průběhu je to pro nás ztráta. Nicméně zůstáváme na třetím místě tabulky a držíme si tříbodový náskok na našeho dnešního soupeře.

Já myslím, že úroveň utkání snesla přísná měřítka. Udrželi jsme tempo i agresivní styl hry, také soupeř hrál velmi dobře. Byla to skvělá propagace házené,“ domníval se po dramatickém zápase trenér Karviné Rastislav Trtík. Hráli jsme ale jen pětačtyřicet a ten zbytek byl hrozný. Dali jsme snad jen tři góly. To je strašně málo,“