čt 16.5.2024 | Redakce

​První finále pro Plzeň, v zápase padly tři červené karty

Očekávané finále mezi Plzní a Karvinou odstartovalo. Středeční duel na západě Čech ovládli domácí, kteří zvítězili 30:25 a ujali se vedení v sérii.

Baník do zápasu nemohl nasadit potrestaného Dominika Soláka, i bez něj ale hosté předvedli bojovný výkon. Srážely je ovšem individuální chyby, zahozené šance i čtyři neproměněné sedmičky.

Na úvodní trefu Vinkelhöfera zareagoval karvinský Patzel, který se stal s devíti góly nejlepším střelcem zápasu. Baník se, opět zásluhou Patzela, dostal poprvé do vedení v desáté minutě, kdy na ukazateli svítilo skóre 7:6 pro Karvinou.

Tato pasáž hry hostům vyšla a Baník několikrát vedl i o dvě branky. Na začátku 18. minuty dával Užek na 12:10, domácí ale třemi rychlými brankami skóre otočili a od té doby už ani jednou neprohrávali.

Utkání nabídlo i tři červené karty, přičemž tu první dostal už v prvním poločase plzeňský Kaplan. Nantl v přesilovce vyrovnal na 14:14, koncovka první půle vyšla ale lépe domácím, kteří šli do kabin s náskokem 18:15.

Po změně stran snížil Nantl, domácí ale rychle odpověděli a vedli o čtyři branky. Následně se prosadili Patzel se Skalickým, poté šel ale do sprch Franc, Užek neproměnil sedmičku a Plzeň vedla o pět gólů.

Třetí červenou kartu a následně modrou kartu vyfasoval Stehlík. Plaček s Ptáčníkem dostali hosty ještě jednou na dostřel tří branek, koncovku si ale domácí pohlídali a v sérii mají první bod. „Naše chyby, slabší den brankářů i neproměněné sedmičky nám nedovolily zápas na konci zdramatizovat, více nám musí pomoci i naše pravá strana. Dobrý výkon obou rozhodčích. Plzeň každopádně vyhrála zaslouženě," řekl po utkání hostující kouč Michal Brůna.

Druhé utkání se hraje v sobotu v Karviné. „Musíme předvést lepší výkon a vyhrát. Věřím, že nám ke srovnání série pomůže plná hala," dodal Brůna.