čt 27.10.2022 | Redakce

Navázali jsme na výkon z FM a porazili jsme i Nové Veselí

V desátém kole Chance Extraligy jsme hostili tým z Nového Veselí. Ten trénuje Jan Běloch, asistent reprezentačního trenéra Sabateho. A na hře našeho soupeře to bylo poznat. Jeho hra měla řád a systém.

Zajímavostí utkání, které si mohli hned všimnout přítomní fanoušci, bylo to, že pískala dvojice Kateřina Brzósková a Marta Sovová, pro které to byla premiéra v mužské extralize. A té se určitě zhostily rozhodčí se ctí.

Hned od prvního hvizdu se na palubovce objevil Dominik Solák, který se postupně vrací po dlouhé absenci. A bylo na něm vidět, že má velkou chuť do hry. Z prvních pěti našich branek os sám vsítil čtyři. To už na světelné tabuli svítil stav 5:1. Dá se říct, že základ pozdějšího vítězství jsme položili právě hned na začátku utkání. Hosté nebránili příliš důrazně a naši hráči toho využívali k získání náskoku. Naopak naše obrana bránila dobře, příliš toho hostům nepovolila, a za ní spolehlivě chytal Martin Galia. Ve dvacáté minutě jsme už vedli o sedm branek (12:5) a do poločasu hosté už jen kosmeticky korigovali. Do šaten jsme totiž šli s uklidňujícím náskokem šesti branek.

Na začátku druhého poločasu to ale po nějakou dobu vypadlo, že nás náskok uklidnil až moc. Hosté totiž během čtyř minut skórovali třikrát a my neodpověděli ani jednou. Tím pádem se Veselí dotáhlo na tři branky a svitla mu naděje. V 42. minutě si vzal trenér Brůna už třetí oddechový čas, trochu tým uklidnil a náš náskok opět začal narůstat. Až do koncovky se pohyboval mezi pěti a šesti brankami. Dohrávalo se tak trochu v poklidu a v poslední pětiminutovce jsme ještě navýšili na konečných osm branek.

Teď nám bude pokračovat náročný program, protože už v neděli budeme hrát v kosovské Rakoveci první utkání druhého kola EHF European Cupu. Držte nám palce, ať přivezeme nadějný výsledek do odvety, kterou odehrajeme na domácí palubovce dne 5. 11. 2022 v osm hodin večer. Pozdní čas je z důvodu TV přenosu na stanici Sport 2.

Jan Běloch, trenér Nového Veselí: „Měli jsme špatný vstup do zápasu. Byli jsme hodně nedůrazní v obraně, i když jsme věděli v čem je Karviná silná. Oni naopak do zápasu vstoupili velmi dobře. Z toho vyústil velký rozdíl ve skóre, který jsme museli pracně dotahovat. V druhém poločase to bylo lepší, Schams tam měl několik zákroků, dokázali jsme se lépe prosazovat. Ale když to bylo jen o tři branky, tak jsme zase něco neproměnili, nevyšla rána do prázdné branky, trhák a to byla vlastně jediná šance, kterou jsme v tom zápase měli a tu jsme nevyužili. Potom se to zlomilo do toho, že Karviná si hlídala vedení zhruba o pět branek. Před koncem jsme protočili sestavu, přece jen budeme mít náročný program a tak jsme chtěli trochu pošetřit síly.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Jsem spokojený s obranou, zkoušeli jsme nové věci. První poločas byl velmi dobrý, hlavně v obraně. S tou jsem byl spokojený, zkoušeli jsme nové věci. V druhém poločase nám trochu spadla střelecká úspěšnost, hůř jsme se prosazovali a to byl vlastně ten důvod, že se Veselí dokázalo dotáhnout v jedné chvíli až na tři góly. Veselí hraje dobře, má v tom systém a nehraje nic na náhodu