st 25.5.2022 | Redakce

Po velkém boji jsme v Plzni padli a o titulu rozhodne pátý zápas u nás

Velmi důležitý čtvrtý zápas série byl opravdu dramatický a v koncovce nám o malý kousek utekl. Série tak vyvrcholí pátým duelem na naší palubovce, ve kterém se už musí rozhodnout o tom, kdo se stane držitelem poháru mistra ČR pro sezónu 2021/22.

Jak už se stalo v této sérii zvykem, vstoupili jsme do zápasu velmi dobře. Doslova jsme na soupeře vletěli a po čtyřech minutách jsme vedli 4:0! K tomu přispěl i Petr Mokroš, který hned v druhé minutě chytil Stehlíkovi sedmičku. Velmi rychle byl tak nucen trenér Plzně vzít si time-out a ten zabral. Dvěma brankami v řadě domácí snížili na 2:4 a poté se nám už nepovedlo vedení nějak výrazně navýšit. Domácí se trochu zvedli, ale přesto jsme měli pořád o něco navrch. A to až do 24. minuty, kdy poprvé v utkání Plzeň srovnala na 12:12. Pořád se hrálo ve velmi vysokém tempu, na hranici rizika ale už nebyla tak znát naše převaha.

Koncovku poločasu jsme ale zvládli výborně. Na 12:13 zvýšil Vojta Patzel a v samém závěru poločasu si trenér Brůna vzal time a po něm zafungovalo to, co si hráči domluvili – Dominik Solák těsně před klaksonem zvýšil na dvojbrankový rozdíl.

Hned na začátku druhé půle Patzel navýšil na 12:15, nicméně podobný nástup jak v první půli se nekonal. Plzeň už dokázala na naše branky odpovídat a velkou měrou k tomu přispěl domácí brankář Herajt. V dosavadním průběhu chytal výborně Petr Mokroš v naší brance a teď se k němu přidal i brankář domácích, kterému se první půli vůbec nevedlo. Jeho spoluhráči v útoku dokázali tyto zákroky využít ke srovnání, ve 41. minutě domácí srovnali z ruky Režnického a začínalo se znova od vyrovnaného stavu.

A od této chvíle se domácí dostali „na koně“ a pořád byli o trošku napřed. Snažili jsme se se zápasem něco udělat, hráli jsme 7 – 6, ale s blížícím se koncem gradoval výkon Herajta v brance domácích. Zejména on byl strůjcem toho, že se nám už nepovedlo utkání opět naklonit na naší stranu.

Do poslední desetiminutovky se vstupovalo za vyrovnaného stavu 20:20 a jak je v házené nepsaným pravidlem, o osudu tkání se rozhodlo až v poslední desetiminutovce. V ní byli o kousek šťastnější domácí a nám se přes veškerou snahu nepovedlo dovést utkání aspoň k sedmimetrovým hodům. Poslední naši střelu těsně před koncem vzal na sebe Dominik Solák, měla výborné parametry, ale k naší smůle trefil pouze břevno.

Domácí tak mohli slavit to, že se série prodloužili do pátého utkání, které se bude hrát na naší palubovce a to v neděli v 17:10 a věříme, že při zaplněné hale a ve skvělé atmosféře budeme společně slavit titul doma! Nezapomeňte se už dopředu zajistit vstupenku přes internetovou aplikaci, na kterou se dostanete z našeho webu.

Chtěli bychom Vám ještě poděkovat za podporu v obou utkáních v Plzni, velmi si ji vážíme.

„Na všech bylo dneska jasně vidět, jak moc chceme vyhrát, tenhle tým dokáže velké věci. I když jsme byli zase oslabení o další hráče, chuť a nasazení bylo obrovské. Ti co nastoupili, nechali na hřišti všechno. Celý tým fungoval dobře," komentoval pro plzeňské stránky trenér Petr Štochl.

„Ve druhém poločase jsme měli sérii čtyř nebo pěti čistých šancí, které jsme neproměnili. To rozhodlo o tom, že jsme nebyli schopní vyhrát," říkal zklamaný kouč hostů Michal Brůna, ale byl si vědom síly Karviné v domácím prostředí. "Doma jsme ještě neprohráli, musíme to zvládnout i tentokrát," burcoval už v Plzni. „Když vám doma fandí dva tisíce lidí, je to úplně něco jiného. Hráčům to pomáhá, stejně tak domácí hřiště, to všechno bude teď na naší straně," doplnil trenér HCB.