st 27.4.2022 | Redakce

Vyhráli jsme i v Praze a můžeme o postupu do finále rozhodnout už v sobotu doma!

Zvládli jsme i druhé utkání semifinálové série s Duklou a ujali jsme se vedení 2:0 na zápasy. V souběžně hraném utkání porazilo Zubří Plzeň a srovnalo tak sérii na 1:1.

Pražané chtěli na domácí palubovce zvrátit vývoj semifinálové série a do utkání vstoupili s vervou. Po úvodním gólu Martina Březiny se oba celky přetahovaly až do skóre 7:7. Pak jsme se po brankách Davida Růži, Ondry Skalického a Dominika Solák dostali do tříbrankového vedení. Opět dobře chytal Petr Mokroš a velmi spolehlivě fungovala obrana 0 - 6. V útoku jsme hrozili za všech postů, pěkné kombinace často končili u Honzy Užeka na pivotu a ten spolehlivě zakončoval.

Kouč Michal Tonar reagoval time-outem a Dukla se dvěma přesnými trefami vrátila zpět do zápasu. Vzápětí jsme si ale vedení vzali zpět a tříbrankový náskok jsme si do druhé půle nakonec přece jen přenesli.

Po přestávce jsme ještě zvýšili obrátky. Po gólech Růži a Soláka jsme se dostali do pětibrankového vedení a podobný rozdíl ve skóre se až do koncovky podstatně nezměnil. Domácím nepomohlo ani 11 tref Davida Šůstka.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Pro nás velmi důležitý zápas, ve kterém jsme podali jeden z lepších výkonů v play-off. Dukla se těžko prosazovala na naší obranu 0:6 a dobře chytajícího Mokroše. Děkujeme našim fanouškům, že v takovém hojném počtu navštívili naše hlavní město, aby nám vytvořili tak hlasitou podporu. Jsme krok od finále a věřím, že to v sobotu, před naši plnou halou, dotáhneme.

Michal Tonar, trenér Dukly Praha: „Bohužel prohra na domácí palubovce. Začátek byl z naší strany docela dobrý, drželi jsme se Karviné na dostřel. Je škoda té nepřesné střelby na konci prvního poločasu, kdy nám Karviná odskočila o tři góly, což jí stačilo, aby začala hrát svou strojovou hru. Celý tým potřebuje znovu dobře zregenerovat a v pátek potrénovat. Do sobotního zápasu rozhodně chceme jet s odhodláním sérii prodloužit.“