ne 4.4.2021 | Redakce

Zubří po dramatu a sedmičkovém rozstřelu srovnalo stav série na 1:1!

Velké drama se dnes odehrávalo v naší hale Karviné. Zubří totiž po dramatickém průběhu a sedmimetrových hodech urvalo druhý čtvrtfinálový zápas.

Začátek utkání se odehrával úplně podle jiných not než včera v prvním duelu. Sice jsme se rychle ujali vedení 1:0 z rychlého útoku, který proměnil Skalický, ale další minuty patřily hostům. Jejich agresivní obrana byla dnes podpořena výborným výkonem brankáře Mizery a domácí tak měli velmi složité se prosadit. Hosté si dokázali vytvořit náskok o tři branky.Druhou přesnou trefu jsme přidali až v jedenácté minutě. To už jsme měli za sebou první oddechový čas. Ten zafungoval a velmi brzy po něm jsme se dostali zpátky do zápasu. Na palubovce pokračoval boj o každý míč a žádný z týmů už si nedokázal vybudovat nějaký náskok.

Druhý poločas pokračoval stejně, jako končil ten první. Ale přece jen jsme byli o trošku úspěšnější a ve 41. minutě jsme vedli o tři branky. To na světelné tabuli svítil stav 18:15. V 50. minutě se odehrál důležitý a pro nás smolný okamžik, který měl zřejmě i vliv na konečný výsledek. Po střele Gromyka do tyčky stříleli hosté přes celé hřiště do prázdné branky, Solák z Patzlem se obětavě vrhli po míči a snažili se jej srazit mimo braku. Ale bohužel se oba srazili s tyčkou branky a skončili v bolestech na palubovce. Oba po delším ošetřování odešli po svých, ale nemohli pak nastoupit kvůli pravidlům po tři další útoky. Hosté v této pasáži srovnali a dokonce se ujali i vedení. V úplné koncovce jsme ještě srovnali a v posledních vteřinách dokonce mohli strhnout vítezství na svou stranu. Jenže Malina vychytal Soláka a při dorážce Skalického odpískali rozhodčí došlap.

O vítězství v druhém zápase tak rozhodly až sedmimetrové hody. První série byla nerozhodná a tak následovala „náhlá smrt.“ V sedmé sérii Solákovi nevyšel technický pokus, naopak Mořkovský, který předtím už jednou neuspěl, svou šancí nepohrdl a Zubří po jedenácti letech uhrálo s Karvinou ve vyřazovací části vítězný bod v sérii. To znamená, že příští víkend se bude v Zubří určitě hrát po oba dny.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Velmi vyrovnaný zápas, který se divákům musel líbit. Po první obranné fázi v defenzivě, kterou jsme skoro vždy zvládli, přišla většinou individuální chyba. Koncovku zápasu jsme jsme vedli dvakrát o 3 branky, ale Zubří se podařilo snížit a dokonce se na závěr dostali do vedení. V 7m hodech jsme měli dva mečboly, které jsme však nedokázali využít. Nešťastný byl moment, kdy se najednou zranili Solák s Patzlem a podle nesmyslného pravidla jsme znovu přišli o 2 nejužitečnější hráče na tři, zřejmě rozhodující útoky a obrany. To byl asi rozhodující moment. Nesmíme se z toho podělat. Je to 1:1 a do Zubří pojedeme vyhrát. Zubří gratuluji“
Michal Tonar, trenér Zubří:
„Dnes byly opačné výkony brankářů oproti včerejšku a to hned bylo poznat. Hrálo se dost tvrdě, ale je to házená, play off a k tomu to patří. Hraje se tak tvrdě, jak dovolí rozhodčí. Teď budeme mít týden na přípravu na další zápasy a věřím, že i Michal Brůna na nás něco vymyslí. Jsme rádi, že jsme sérii prodloužili a budeme hrát dvakrát doma. “