st 23.5.2007 | Ivo Dudek

Historicky deváty titul mistra republiky pro Karvinou !!!

Naši hráči nezaváhali ani na palubovce Dukly Praha a odvezli si nejen vítězství v třetím utkání finálové série ale i pohár a medaile mistrů ČR pro rok 2007 !

Utkání to nebylo rozhodně jednoduché a Dukla byla pro naše hráče důstojným soupeřem. Hrála se rychlá házená, určitě pro oko diváka lahodnější, než byly domácí, vyhecované zápasy minulý víkend v Karviné.

V této sérii se stalo jakýmsi pravidlem, že první branku vstřelí Dukla a my pak převezmeme iniciativu. Stalo se tak i tentokrát. Dukla se ujala vedení brankou Petra Brabce ale za nás kontrovali Tomáš Bednařík a Robert Plšek.Od stavu 3:3 se nám podařil malý brejk a utekli jsme soupeři na 6:3. Utkání se vyvíjelo v jakýchsi vlnách, kdy jsme místy předváděli rychlou pohlednou házenou s přesným zakončením a chvílemi zase koncentrace našich hráčů polevila a Dukla se na nás dotáhla. Hned na začátku si při obranné činnosti bolestivě poranil koleno Tomáš Heinz a nemohl už pak do hry zasáhnout. V 11. minutě Nemo kryl rychlý brejk Petra Brabce a při tom došlo ke kontaktu a Nemo to odnesl rovněž poraněním kolena. Do brány se postavil Tomáš Mrkva. Vypadalo to, že Nemo nebude schopen pokračovat.
Ten ale se sebezapřením do branky zase nastoupil a pokračoval. Bylo sice viditelně poznat jak kulhá, to ho ale nezastavilo v pokračování a dařilo se mu zneškodňovat jednu příležitost pražanů za druhou.

V 26. minutě jsme vedli už 20:15. Pak ale přišla zase ona zmíněná vlna polevení v koncentraci a Dukla do poločasu snížila na přijatelných 13:15.
Začátek druhého dějství jako by kopíroval to první. Podařilo se nám zase utéct na 18:13. Dukla pak přitvrdila obranu a našim hráčům se méně dařilo prosazovat. Tato zvýšená tvrdost pražanů měla za následek jejich vylučování. To ale paradoxně na výsledku nebylo poznat a Dukla skórovala v oslabení snadněji, než za plného stavu. Dokonce v 15. minutě, právě góly v oslabení vyrovnala na 20:20 a následně 21:21.

Tato oslabení ji ale zřejmě stála moc sil a naši hráči nepřipustili aby šel soupeř do vedení. Zase jsme zpřesnili hru a utekli na 24:21. Tento rozdíl se už Dukle nepodařilo dotáhnout a rozdíl tří branek v náš prospěch zůstal až do konce.

Již cca 2 minuty před koncem se ozývalo z části hlediště obsazeného našimi fanoušky "MISTŘI, MISTŘI" a další známé chorály. S posledním hvizdem rozhodčích za stavu 30:27 pro HCB OKD se rozpoutaly na palubovce oslavy, hráči si oblékli mistrovská trička a stříleli šampaňským, vybaveným pro tuto příležitost speciálními etiketami. Následovalo samozřejmé focení v brance, předávání medailí poháru atd.... Ostatně fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii :-).

Bezprostředně po zápase zamířili hráči na večeři do blízké restaurace, kde jim poděkoval za zisk titulu prezident klubu Pavel Halada, hráči ještě spontánně použili pohár mistrů na přípitek, dobře povečeřeli a pak již je čekala cesta do Karviné.

Sled branek : 1:0, 1:2, 3:3, 3:6, 4:7, 6:10, 7:12, 8:13, 9:14, 10:15, 13:15, 13:18, 14:18,16:19, 17:20, 20:20, 21:21, 21:24, 22:25, 23:25, 24:26, 25:27, 26:28, 27:29, 27:30.

Sestava HC Dukla Praha : Kurial, Pristaš, Weigner, Landa, Chroustovský 2, Naimann, 3ik 6, Stehlík 9/1, Kotrč, Rams 2, Vraný 2, Škvařil, Lehocký 3, Brabec 3.

Sestava HCB OKD Karviná : Marjanovič, Mrkva, Bednařík 5, Kuzo 4/2, Plšek 6, Heinz, Indjič 2, Zdráhala 7/1, Šulc, Mrózek 4, Kružík, Kubis 1, Korňan 1, Szymon.

Vyloučení : 7 - 3. Sedmičky : 3/2 - 4/3.

Rozhodčí : Pešek, Pavlát.