HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
po 20.4.2009 | www.karvinskydenik.cz

Mrkva podržel svůj tým a zvednul si psychiku

Karviná - Nedělní vítězství karvinských házenkářů nad Duklou dává tušit, že série může být ještě dlouhá. Hlavním strůjcem vítězství byl kromě zlepšeného výkonu karvinských borců jejich brankář Tomáš Mrkva.

„Ty zápasy, které jsme proti Dukle odehráli, se nedají vůbec porovnávat. Bylo to 100 a 1. Na Dukle jsme hráli fakt špatně, dneska jsme ale zabojovali a zaslouženě vyhráli,“ mohl se po zápase radovat.

Kromě toho nemohl pozorným divákům ujít fakt, že spolupráce obrany s Mrkvou se nebývale zlepšila. „Vždy s oblibou říkám, že obrana a gólman jsou spojité nádoby, takže když nám obrana fungovala spolehlivě, mohl jsem za ní vyniknout i já,“ nepřisvojoval si všechny zásluhy mladý brankář Baníku.
Hráči Karviné ve druhém duelu přistupovali v obraně k soupeři včas, hlídali si proskoky a pro Mrkvu bylo jednodušší čelit střelám hostů, když na ně neměli dostatek klidu a prostoru. „Občas to bylo ze strany Dukly nepřipravené, o to jsem to měl snazší. Kluci odvedli v defenzivě dobrou práci,“ pochválil spoluhráče.

Pak mohl poděkovat i domácím příznivcům. „Fanoušci byli skvělí, vytvořili nám perfektní domácí prostředí, i když jich moc nebylo. Snad jsme tímhle zlepšeným výkonem nalákali i další fandy, aby nás v neděli přišli podpořit ve větší míře,“ přál si „Ludva“, jak se Mrkvovi přezdívá.

Podstatně zlepšený výkon Baníku v základních činnostech jako jsou bojovnost, obětavost a pohyb se stal odrazovým můstkem k důležitému vítězství. Kromě toho už za Karvinou nehrály jen tři spojky, ale také další hráči. „My jsme věděli, že jsme odehráli minulou středu špatné utkání. Trenér nás určitě kritizoval oprávněně. Rozebrali jsme si vše v klidu u videa a pak i v šatně. Věděli jsme, že třeba na brankovišti Dukly je prostor k uvolňování Romana Požárka na pivotu a on to ve druhém poločase dokazoval. Zlepšená byla i hra křídel a ostatních hráčů,“ vypočítával Mrkva.

Nezatrnulo ale týmu na chvíli v době, kdy se hráči opravdu snažili, ale výsledek se nedostavoval? „Možná z přemíry snahy jsme byli malinko nervózní. Když člověk moc chce, obvykle to není ono, ale po tom úvodu jsme se oklepali a pak už jsme tam nějaká výrazně hluchá místa ani neměli,“ myslí si Mrkva.

Teď bude důležité, aby stejný výkon zopakoval tým i na Dukle. „Budeme ho muset ještě zlepšit, protože Dukla bude hrát doma. Asi to zase bude o trpělivosti, nesmíme ukvapeně střílet. Když ale budeme zase předvádět takové nasazení, důraz i bojovnost, pak bychom se mohli dočkat daleko lepšího výsledku než v prvním utkání. Dnešní výkon nám zvedl sebevědomí a já věřím, že jsme schopni jej zopakovat,“ vkládá v karvinský tým důvěru reprezentační gólman Mrkva.