„Jsem na kluky velmi hrdý
29.05.2019  |  Ivo Dudek

„Jsem na kluky velmi hrdý" říká Michal Brůna

Je krátce po skončení dramatické finálové série. Ideální příležitost popovídat si s lídrem týmu Michalem Brůnou.

Michale, máme krátce po hektické finálové sérii. Mohl byste nám ji trochu přiblížit?  Jak jste ji vnímal?

Ve finále se střetla dvě momentálně nejlepší družstva české házené. Myslím, že jsme se Plzni, která je s tímto zkušeným kádrem ve finále už po několikáté, postavili statečně. Dokázali jsme ji porazit u nás doma a hned za 3 dny i u ní, na její palubovce. Pak ale, když jsme měli titul na dosah ruky, jsme doma před vlastním publikem neustáli ten obrovský tlak až po strop zaplněné karvinské haly a prohráli nešťastně na sedmimetrové hody. Věděli jsme, že jsme nebyli horším družstvem a věřili jsme, že v Plzni můžeme znovu vyhrát. Chtěli jsme se soustředit maximálně na obranu a věřili jsme, že plzeňští budou pod tlakem. Myslím, že se nám to celkem podařilo. Plzeň byla přesvědčena, že taktika  osobni obrany na mě při systému hry 7 na 6 bude rozhodující a my se nedostaneme do tolika střeleckých šancí. Nakonec jsme je ale znovu tímto systémem přehrávali. Ne sice tak přesvědčivě jako v jiných zápasech, ale čistých šanci jsme měli dost. Tam nás však, i přes pětibrankové vedení, zastavil brankář Šmíd, který životním výkonem vybojoval Plzni znovu remízu. Poté následovaly okamžitě sedmimetrové hody a po mém neproměněném jsme boj o titul bohužel prohráli. S odstupem času a po zhlédnutí sestříhaného videa, které koluje po internetu, jsem však ještě vice zklamán. V té rychlosti v jaké zápas probíhá, unikne fanouškovi spousta věcí a detail zápasu, ale tak zkušené dvojici mezinárodních rozhodčích, by se to v rozhodujícím finále, kde každý gól má váhu zlata, stát nemělo. I přesto hráčům Plzně od srdce gratuluji, ti kluci jsou sportovci tak jako my a myslím si, že jsme divákům a fanouškům tohoto tvrdého a dynamického sportu přichystali napínavou podívanou až do samotného konce.

 Jak se díváte na herní systém, kdy o titulu rozhodují sedmimetrové hody bez prodloužení?

Určitě nebudu teď tvrdit, že je špatný a že jsme proto nevyhráli. Ale trochu spravedlivější by, podle mého názoru, přece jen byla šance rozhodnout zápas ještě v prodloužení před samotnými sedmimetrovými hody.

Berete v týmu druhé místo jako úspěch?

Lhal bych, kdybych řekl, že ano. Jsem však na kluky i přesto velmi hrdý. Protože i přes ten neustálý tlak a vyhrožováni ze strany svazu, jsme se semkli a bojovali proti všem až do samého finále. Dvakrát jsme ve finále vyhráli, jednou prohráli, dvakrát remizovali a skončili jsme druzí. Naším úspěchem a pomyslnou zlatou medailí pro kluky byla bezpochyby ta neskutečná atmosféra, kterou nám naši fanoušci připravili nejen doma, ale také venku. Byli jsme velmi překvapeni, kolik našich fandů přijelo přes celou republiku do Plzně a jsme strašně rádi, že i po prohraném finále nám připravili i tak velmi pěkné přivítání v Karviné. Chtěl bych jim ještě jednou touto cestou a jménem celého týmu moc poděkovat.

Máte za sebou druhou sezónu v Karviné. Když se na to podíváte zpětně - jste rád že jste se vrátil do svého domovského klubu? Co se Vám a ostatním v klubu za tu dobu opravdu povedlo a na co můžete být třeba pyšný?

Jsem rád, že jsem se mohl vrátit do klubu, který mě vychoval a dostal jsem šanci se pokusit mu tak aspoň něco vrátit. Za poslední dva roky se nám povedlo určitě spoustu dobrého. Hráli jsme všechna čtyři finále, vyhráli jsme mistra 2018, vyhráli jsme letos Český pohár a myslím, že i v evropském poháru jsme se neměli za co stydět. Kluci, které před dvěma léty nikdo na házenkářské mapě neznal, jsou nyní pozývání do národního družstva. To je pro nás velká motivace do další práce nejen s „A“ týmem, ale také s naší mládeží. Pevně věříme, že se nám každý rok podaří našimi sportovními výkony přilákat ještě vice děti k tomuto krásnému kolektivnímu sportu, jakým házená bezpochyby je. 

Ještě otázka na závěr - budete ještě v příští sezóně hrát?

Ještě jeden rok jsem slíbil. Nakonec trenér a vedení uznali, že tři roky smlouvy jsou pro mě už fakt moc :). Věřím, že Karviná bude mít v další sezóně znovu ty nejvyšší cíle, ať už Evropský pohár, Český pohár ale hlavně boj o Titul.

Nakonec bych chtěl ještě jednou poděkovat všem našim partnerům, fanouškům a příznivcům za celoroční doping. Budeme se snažit, abychom Vás znovu našimi výkony přilákali v tak hojném počtu do naší haly.

AKTUÁLNĚ

Postup v Českém poháru

29.10.2019

Po přesvědčivém vítězství 32:18 ve Velké Bystřici postupujeme do osmifinále Českého poháru.


Známe termín utkání ČP

15.10.2019

Utkání třetího kola ČP s Velkou Bystřicí budeme hrát v úterý 29.10.2019 v 19 hodin v Bystřici.


Utkání s Duklou v TV

04.10.2019

16.10.2019 v 18:00 hodin budeme na domácí palubovce předehrávat zápas sedmého kola Strabag Rail Extraligy s Duklou Praha. Utkání bude přenášet ČT Sport.


Známe soupeře pro třetí kolo ČP.

28.09.2019

Třetí kolo je prvním, do kterého zasáhnou i extraligové týmy. Nám byla vylosována Velká Bytřice, na jejíž palubovce bude utkání hráno. Oficiální termín je stanovan na středu 16.10.2019


Utkáni v Jičíne bude v TV

11.09.2019

Utkání druhého kola Strabag Rail extraligy mezi Jičínem a HCB bude ve středu 18.9.2019 18:00 hodin přímým přenosem přenášet ČT sport!


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

V neděli 10.11.2019 hrajem s Hranicemi. Uspějeme?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
1. Talent Plzeň 9 18 285:217
2. Zubří 9 15 249:221
3. Dukla Praha 10 14 307:257
4. Nové Veselí 9 14 244:217
5. Karviná 9 13 249:224
6. Kopřivnice 9 9 268:249
7. Hranice 9 8 226:230
8. Lovosice 9 6 259:257
9. Brno 10 6 249:269
10. Jičín 9 5 204:247
11. Frýdek Místek 9 2 203:259
12. Maloměřice 9 0 184:280
KOMPLETNÍ TABULKA